search delete menu

ABD Posta Servisi (USPS) Kimlik Doğrulama Sürecinde Blockchain Altyapısını Kullanacak

Amerika Birleşik Devletleri Posta Hizmeti USPS kullanıcı kimlik doğrulama sürecinde Blockchain altyapısını kullanmak için geçen ay patent başvurusunda bulundu.
“Dijital Güven Mimarisi için Yönetim ve Sistemler” başlıklı patent, günümüzdeki kullanıcıların online işlemlerin güvenliğinden emin olmadığını belirtmekte:
“Günlük etkileşimler online hale geldikçe, kullanıcılara güven veren araçlar istenen güvenlik seviyelerine erişmekte yetersiz kalıyor. Yüz yüze konuşma gibi fiziksel etkileşiminden evrilen araçların dijital ortamda gidip sorun çözmesi pek mümkün değil.”
Bu sorunu ele almak için USPS, kullanıcı kimlik bilgilerine dayanan “kullanıcı hesabı kaydı ve doğrulama bileşeninden” meydana gelen “dijital güven mimarisi” uygulamak istiyor. Aynı zamanda “kullanıcı hesabı için public ve private anahtar oluşturmak konfigürasyon bileşeni”, “private anahtarla e-posta imzası için kullanıcı e-posta bileşeni”, “hassas veriye erişmek için veri erişim bileşeni” ve “blok zincir üzerine kayıt ekleyen blok zincir bileşeni” eklemeyi düşünüyor.

Kullanıcı Kimlik Doğrulama Sürecinde Yeni Atılımlar

USPS’in Denetim Yetkilisi Mayıs 2016 tarihinde “Blok Zincir Teknolojisi: ABD Posta Hizmetleri için Olasılıklar” başlıklı bir rapor yayınladı. Rapor, blok zincir teknolojisinin gelecekte USPS için nasıl kullanılabileceğine bakıyordu. USPS kullanıcı kimlik doğrulaması için blok zincirden yararlanmayı planlıyor.
Son zamanlarda ABD’de farklı şirketler blok zincir teknolojileriyle ilgili patent başvuruları yaptı. Bunlar arasında Şubat ayında blok zincir belge doğrulama uygulaması için başvuru yapan Çinli Lenovo yer almaktadır. Aynı zamanda PayPal de kripto işlem sürelerini hızlandırmak için sistem patent başvurusu gerçekleştirdi.

Teknochain - 24 Mar 2018, 11:29
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.