search delete menu

Abhazya Kendi Kripto Parasını Oluşturup, Normal Para'dan Vazgeçecek

İsmini büyük ihtimalle daha önce pek duymadığınız, Abhazya Cumhuriyeti kendi sanal parasını çıkaracağını ve ”birkaç sene içerisinde normal parayı” bırakabileceğini açıkladı.
1990’larda kanlı bir bağımsızlık savaşı öncesinde eskiden Sovyet Gürcistan’ın bir parçası olan az bilinen ülke hala uluslararası toplum tarafından kabul görmemektedir.
Abhazya ekonomi bakanı Adgur Ardzinba Blockchain ve Rusya‘nın da yardımıyla geçen hafta Moskova’da yapılan konferansta ki iddialı planları olduğunu doğruladı.

Abhaz Cumhuriyeti Kripto Para (ARC)

Ağırlıkla Rus finansmanına dayanan Abhazya, yatırıma yardım etmek ve şeffaf belediyecilik hizmetleri için Abhaz Cumhuriyeti Kripto Para (ARC) kullanmayı düşünüyor.
Yerel basında çıkan Meduza, Moskova’daki bir sunuma göre maliyetin yaklaşık 1 milyar doları bulduğunu bildirdi.
Konferans organizatörü Evgeniy Galiakhmetov, “Bu, yerel endüstriyi tamamen değiştirebilecek ciddi bir proje” dedi.
“Ülkenin gelişimine yardımcı olmak için. Altyapı projeleri oluşturun, kripto para yardımıyla ürünleri ve hizmetleri kabul edin ve ödeyin. ”
Cointelegraph, daha önce tanınmayan Moskova merkezli Transnistria’nın benzer mali yardımı ile bir Bitcoin madenciliği varlığı geliştirmeyi planladığını bildirdi.
Doğu Ukrayna’daki ayrık yetkili makamlar, hem bürokrasiyi hem de uluslararası baskıyı bertaraf etmek için benzer bir şekilde Blockchain’i hükümet düzeyinde kullanmayı hedefliyorlar.
Blockchain konferansı gibi özel olaylar, yerel ve Rus makamları arasında farkındalık yaratmak üzere tasarlandı.

Teknochain - 18 Oct 2017, 10:32
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.