search delete menu

AdEx (ADX) Nedir, Özellikleri Neler?

AdEx (ADX) Nedir, Özellikleri Nelerdir?
AdEx, Ethereum ağında yerleşik olarak dağıtılmış bir reklam takas platformudur. Mevcut çevrimiçi reklam ortamındaki sahtecilik ve gizlilik kaygıları gibi sorunların üstesinden gelmek amacıyla geliştirilen AdEx, reklam verenlere, yayıncılara, tüketicilere güvenli ve şeffaf bir platform sunmak için tasarlanmıştır. Reklam almak veya satmak için platformda AdEx belirteci (ADX) kullanılır.
Reklam verenlerin ve yayıncıların anlaşma şartlarını müzakere etmek için bir araya geldiği bir reklamcılık platformu olarak AdEx’in beklediği gibi, AdEx (ADX) çok sayıda kitleyi çekiyor, çünkü çevrimiçi medya endüstrisi televizyon reklamının üstesinden gelen kalabalık bir sektör.
Bir sektöre yatırım yapmadan önce, insanlar her zaman değerli olan ya da kazançlı olma potansiyeline sahip bir yatırım seçmek isterler. Kimse sahtekârlığa yatırım yapmak istemiyor.
ADX’in Gelişim Ve Başarısı
Reklam ağı blok zinciri olarak bilinen AdEx, geçmişte büyük gelişmeler kaydetmiştir. Altcoin, Bitclave, Basic Attention Token, qChain ve adChain gibi ilerleyen çağdaş Blockchain projelerine karşı ilerleme kaydetmiştir.
27 Şubat 2018, AdEx (ADX) DApp Beta’nın başlatıldı ve aynı şekilde kullanıma hazırlandı. Alt Coin’in yol haritasından geçen DApp, daha erken belirlendi.
ADX’i Hangi Cüzdanlarda Saklayabilirim ?
ADX’inizi korumanın en güvenli yolu cüzdanda tutmak olacaktır. ADX, Ethereum Blockchain’deki bir ERC20 tokenıdır, bu nedenle aşağıdaki gibi uyumlu bir cüzdan kullanmanız gerekir:
-MyEtherWallet
-Jaxx
-Ethereun Cüzdanı
-Ledger Nano S
-Trezor
AdEx Nasıl Çalışır?
İlk olarak 2016’da duyurulmuş ve Bulgaristan’da bulunan AdEx ağı, güvenli, merkezi olmayan bir reklam platformu sağlamak için çeşitli katmanlara sahiptir. İlk katman, Ethereum akıllı sözleşmeleri üzerine kurulmuş olan reklam paylaşımıdır.
Şirket yayıncı portalı, reklamcı portalı ve son kullanıcılar AdEx profili için Dapps oluşturuyor. Bu uygulamaların tümü tarayıcı tabanı ve çevrimiçi erişilebilir ancak AdEx tarafından barındırılır. Kullanıcılara kendilerine gönderilen reklamları anlama ve kontrol etme fırsatı vermektedir.
AdEx’in arkasındaki ekibe göre, ağ aşağıdakiler dâhil olmak üzere çevrimiçi reklamcılıkla ilgili bir dizi sorunu çözmek için tasarlanmıştır:
-Tüketici rızası ve gösterildikleri reklamlar üzerinde kontrol
-Çevrimiçi gizlilik endişeleri ve kişisel verilerin kötüye kullanımı
-Reklam verenler için şeffaflık sunma eksikliği
-Çevrimiçi reklam kampanyalarının belirsiz ve yanıltıcı bildirimi
-Reklam dolandırıcılığı
AdEx (ADX), ekosistemde reklam alanı almak veya satmak için kullanılacaktır. İlk token satışı Haziran ve Temmuz 2017’de gerçekleşti yaklaşık 40.000 ETH’lik satışa ulaşıldı.
ADX Hakkında Önemli Notlar
Kripto para birimleri karmaşık, spekülatif ve risklidir, bu yüzden nasıl çalıştığını ve satın almadan önce söz konusu olan tüm riskleri anlamak önemlidir. ADX satın almayı düşünüyorsanız, aşağıdaki faktörleri dikkat ettiğinizden emin olun:
-Jeton kullanımı; reklam verenlerin reklam oluşturabileceklerini, ardından ADX ekosisteminde teklif verebileceklerini ve teklifin ADX belirteçlerine ayarlanabileceğini açıklamaktadır. Reklam verenler belirli sayıda gösterim, tıklama veya dönüşüm için teklif verebilir.
-Olası yeni kripto; ikinci bir belirteç ADXToken2’nin (ADXT) eklenmesinden bahseder. Bu yükseltilebilir ERC20 kripto ölçeklenebilirliğini geliştirmek ve çok fazla az değeri önlemek için tasarlanmış bir enflasyon modeline sahip olacaktır.
-Hala gelişim aşamasında; Diğer kripto para birimleri gibi ADX de hala geliştirilmekte olan bir platformda kullanılacaktır. Bu, platformun kullanıcı dostu yapısı ve sağlamlığı hakkında birkaç şey biliniyor. Bir kripto dizilmiş herhangi bir ortaklık ve ticari düzenlemeler ile güncel kalmak için iyi bir fikirdir. Örneğin, AdEx NEO ve video eğlence platformu Stremio ile ortaklık kurdu. AdEx kurucularından Ivo Georgiev ve Dimo ​​Stoyanov, Stremio’yu kurdu ve video eğlence merkezinin yaklaşık 5 milyon aktif kullanıcısı var.
-Potansiyel Pazar; Dijital reklam harcamaları 2016 yılında ilk kez TV reklam gelirini aşarak 72,5 milyar dolarlık gelir elde etti. AdEx, çevrimiçi reklamcılık sektörünü bozmayı hedefleyen tek takas tabanlı teknoloji şirketi değildir. Basic Attention Token (BAT) , Qchain ve adChain, farkında olmanız gereken bazı potansiyel rakiplerdir. ADX satın almanız gerekip gerekmediğini belirlemek için bu ve diğer birçok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir.

Teknochain - 26 May 2018, 17:43
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.