search delete menu

Aelf Nedir, Hangi Özellikleri Taşır ?

Aelf (ELF) nedir, özellikleri nelerdir?
Aelf, merkezi olmayan bulut bilişim blok zinciri ağıdır. Kendini geliştiren bir ağ olan Aelf, Linux’a benzer bir işletim sistemi olarak işlev görmek üzere tasarlanmış, daha fazla verimlilik ve kişiselleştirme potansiyeli sunan bir blockchain sistemidir.
Aelf cüzdanlar
Güvenlik nedeniyle, bir borsa yerine yerine Aelf tokenları bir cüzdanda saklamanız önerilir. ELF, Ethereum blockchain üzerindeki bir ERC20 tokenıdır, bu nedenle aşağıdakileri kullanarak güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

  • -MyEtherWallet
  • -Jaxx
  • -Eteryum Cüzdanı
  • -Ledger Nano S
  • -Trezor

Aelf nasıl çalışır?
Başlangıçta Grid olarak bilinen Aelf, çok zincirli bir paralel hesaplama blokajı çerçevesidir. İçerik oluşturucuları bunu Blockchain için bir “Linux ekosistemi” olarak görüyor ve kendisi ticari ihtiyaçları karşılamak için çok yönlü bir işletim sistemi olarak tasarlanıyor. Başka bir deyişle, yeni bir dijital işletme kuşağı için altyapının kendisini sağlayacağı umuluyor. Ağ bunu beş ana özellik kullanılarak gerçekleştirir:

  • -Çeşitli ticari senaryoları ele almak için bir ana zincir ve çok katmanlı yan zincirler oluşturur.
  • -Mesajlaşma yoluyla Bitcoin ve Ethereum gibi harici Blockchain sistemleri ile iletişim kurar.
  • -Rakip olmayan işlemler ve bulut tabanlı hizmet için paralel işlem yapılmasına izin verir.
  • -Veri karmaşıklığını azaltmak ve yüksek düzeyde bir kişiselleştirme potansiyeli sağlar.
  • -Konsensüs Protokolünü yeniden tanımlamak da dâhil olmak üzere protokol değişikliklerini onaylamak için paydaşlara izin verir.

Singapur merkezli bir şirket olan Aelf, Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Halka açık bir ICO bulundurmak yerine, Alphabit, Block Tower, 1kx sermaye, FBG ve daha fazlası gibi yatırımcılara özel bir jeton satışında 55.000 ETH zam yapıldı.
Aelf satın alırken dikkat edilmesi gerekenler
Tam olarak anlamadığınız bir şeyi asla satın almamalısınız, bu yüzden satın almadan önce kripto para birimi ticaretiyle ilgili tüm risklerin farkında olmanız şarttır. Kripto paralar karmaşık, spekülatif ve riskli olduğundan, satın almadan önce tokenı iyice araştırdığınızdan emin olun.
Yazı yazıldığı sırada (1/25/18), ELF’nin dolaşımdaki kaynağı 260.000.000 idi. Toplam token miktarı 1.000.000.000 ile sınırlıdır.
Aelf, akıllı sözleşmelerin, işlem ücretlerinin ve çapraz zincir veri aktarım ücretlerinin dağıtımı gibi ağdaki kaynak ücretlerini ödemek için kullanılır. ELF sahipleri, madencilik düğümlerini seçmek ve sisteme yeni özellikler eklemek gibi önemli kararlara da oy verebilirler.
Aelf şu anda bir ERC20 tokenıdır, ancak Ana Zincirin piyasaya sürülmesiyle, bu ERC20 simgeleri kendi para birimine dönüştürülecektir.
Blockchain teknolojisinin büyük ölçekli ticari olarak benimsenmesi henüz gerçekleşmemiştir, ancak blockchain projesi için bunu gerçeğe dönüştürebilecek pek çok fırsat var gibi görünmektedir. Ancak, ELF tokenlerinin satın almaya değer olup olmadığını belirlemek için, Aelf ağını ve rakiplerinden karşı karşıya kalacağı zorlukları iyice incelemeniz gerekecektir.

Teknochain - 26 May 2018, 17:35
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.