search delete menu

Alibaba Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Hazırlanıyor

Çinli dev Alibaba’nın yan kuruluşu Lynx International ile yaptığı Blockchain üzerindeki çalışmalar başarıyla sonuçlandı. Şirketten gelen açıklamada sınır ötesi taşımacılık işlerinin Blockchain Teknolojisi ile başarılı bir şekilde uygulandığını açıklandı.

Alibaba Group’a bağlı Pakistan merkezli Lynx International şirketinin açıklamasına göre sınır ötesi lojistik alım satımlarında uygulamaya konulan Blockchain Teknolojisi ile tüm verilerin takibi rahatlıkla sağlanıyor.
Lynx International Teknolojiden Sorumlu Direktörü Tang Ren konuyla ilgili Çin’de yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti:
“Blockchain kavramı yeni ortaya çıkmaya başlamış olsa da yenilikçi teknolojinin oldukça geniş bir uygulama yelpazesine sahip olduğunu düşünüyoruz. Blockchain’i para birimleri yönetiminde kullanılacak bir araç olarak değil, daha kapsamlı bir teknoloji olarak görüyoruz.” 
Yine de şunu notu düşmekte büyük fayda var ki Alibaba’nın Blockchain atılımı Kripto Para Piyasası’na karşı özel bir ilgisi olduğunu da göstermiyor. Unutmamak gerekir ki şirketin kurucusu Jack Ma bu varlık sınıfıyla şahsi veya işle alakalı ilgisi olmadığını her fırsatta belirtiyor.
Teknochain - 11 Mar 2018, 09:39
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.