search delete menu

Alman Turizm Kurulu Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Alman Ulusal Turizm Kurulu, hizmet karşılığı Bitcoin gibi kripto paralarla yapılan ödemeleri kabul ettiğini bildirdi. Kurul, 32 ülkede Alman turistik rotaların reklamını yapmakta. Aynı zamanda finansla ilgili konularda blok zincir teknolojilerini uygulamayı düşündüğünü bildirdi. Yakın zamanda kurulun başkanı şu açıklamaları yaptı. “Turizm endüstrisinde küresel yenilik yönlendiricisi olmak istiyoruz.”

Yeniliği Destekliyoruz

Alman Ulusal Turizm Kurulu tarafından sunulan hizmetler şimdi kripto paralarla ödenebilecek. Kurum, bu yılın Mart ayından itibaren Bitcoin ödemeleri kabul ediyor durumda. Aynı zamanda uluslararası finansal işlemlerde “orta dönemli” plan olarak blok zincir teknolojisinin test edebileceğini belirtti.
Kurulun Başkanı Petra Hedorfer şunları söyledi. “Dijitalleşme stratejimiz içerisinde, sürekli olarak yeni teknolojileri inceliyoruz ve kurumumuzda nasıl uygulayabileceğimizi ele alıyoruz. Ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul ederek ve blok zincir teknolojisinin finans yönüne uygulanması sayesinde, turizm endüstrisinde yeniliği desteklemek istiyoruz.”

Bundesrepublik Promosyonu

Geçtiğimiz altmış yıldır Alman Ulusal Turizm Kurulu, Federal Cumhuriyet içerisinde seyahat fırsatlarını uluslararası alanda tanıtmaya çalışıyor. Belirli etkinlikleri ve temaları kullanarak sürekli olarak yeni pazarlama stratejileri ve konseptleri geliştiriyor. Bunlar “Rota Almanya” markası uygulanmış durumda. Bu marka dünyadaki farklı pazarlara tanıtılıyor.

Alman Turizm Kurulu Bitcoin Ödemeleri Kabul Edecek

Kurul Almanya’yı çekici bir rota olarak konumlandırmaya çalışıyor. Ama aynı zamanda işletme yeri olarak ülkeyi güçlendirmeyi amaçlıyor. Bunu başarmak adına Alma işlemleriyle birlikte bir dizi hizmetler sunulmuş durumda. Hizmetler ulaşımdan konaklamaya, alışveriş olanaklarından turistik yerlere kadar farklılık gösteriyor.
Avrupa ekonomilerinde liderler, kripto paralar konusunda göreceli olarak yumuşak yaklaşımlar belirlediler. Son zamanlarda Alman Federal Finans Bakanlığı, işlem sırasında ya da ödeme olarak kullanılırken Bitcoin’in vergilendirilmemesi gerektiğini açıkladı. Bu açıklama en popüler kripto parayı normal para olarak kabul ediyor. Almanya’nın finansal düzenleme kurumu olan Bafin, ICO yatırımcılarının geleneksel finansal enstrümanlara uygulanabilen düzenlemelere bakması ve gereksinimlere uyması gerektiğini açıkladı.
Bunun gibi kararlar ülkede Bitcoin’in benimsenmesi için olumlu bir hava yarattı. Geçtiğimiz yıl Almanya’nın en büyük gıda teslimat portalı olan Lieferando.de, Bitcoin ödemeleri kabul edeceğini açıklamıştı. Bu ay ise Lieferando’nun müşterilerinin artık Bitcoin Cash ile de ödeme yapabileceği belirtti.

Teknochain - 28 Mar 2018, 14:57
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.