search delete menu

Altcoin Borsaları : Poloniex, Bittrex, Cex.io, Kraken İnceleme

Altcoinlerin giderek popüler olduğu bu dönemde birçok yatırımcı Altcoinlere yönelmiş durumda tabi Altcoin ticaretine başlamak için şart olmasada başlangıç için kolaylık olması açısından Bitcoin edinmeniz şart ardından alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu yazımızda Altcoin alım satımı yapabileceğiniz platformları inceleyeceğiz.

  • Poloniex

Genellikle hacmi nedeniyle sıkca tercih edilen Poloniex’i Altcoin alım satım işlemleri isimli yazımızda incelemiştik. Btc, Eth, Xmr, Usdt ile işlem yapabildiğiniz Poloniex’e yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi Deposit yani işlem yapacağınız miktarı sadece Bitcoin veya Altcoinler ile yatırabilirsiniz bu işlemin ardından exchange kısmından istediğiniz Altcoin’i alabilirsiniz tabi burada dikkat etmeniz gereken noktaları buradan inceleyebilirsiniz.
Fee yani işlem ücretli sizin hacminize göre şekilleniyor %0.15’den başlayıp %0.05’e kadar düşüyor. Hesabınızı onaylatmadığınız taktirde 2 Bin $ limit bulunmakta onaylatarak bu limitden kurtulabilirsiniz. Ancak bu işlem bazen uzun sürebiliyor.

  • Bittrex

Yine Kripto Paralar ile işlem yapabileceğiniz Bittrex’de Bitcoin, Ethereum, Usdt market seçenekleri mevcuttur. Hacim konusunda Poloniex’den geri kalmayan bir Altcoin borsasıdır. 200’den fazla coin’de alım satım yapılabilmektedir. (Bknz. Bittrex) Otomatik al sat gibi özellikler mevcuttur.

  • Cex.io

Sadece Bitcoin ve Ethereum alım satımına imkan veren ancak köklü bir borsadır. Poloniex ve Bittrex’den farklı olarak Ruble, Euro, Dolar gibi para birimleri ile işlem yapmanıza izin verir. Bir diğer önemli özelliği ise Kredi Kartı ile Bitcoin veya Ethereum satın alabilmeniz, ancak Kredi kartı ile işlem yaptığınızda kesinlen işlem ücretleri yüksek olduğu için genellikle bu yöntem tercih edilmez.İşlem yapmak için hesabınızı onaylatmanız gerekir.

  • Bitfinex

Hacim konusunda diğerlerinden geri kalmayan bir Altcoin borsasıdır. Şu an için son 24 saatte 70503 Btc’lik işlem gerçekleştirmiştir. Geçtiğimiz aylarda haberlerden düşmeyen bir ara bankalar ile yaşadığı problemler nedeniyle sadece Bitcoin ile çekimlere izin veren Bitfinex borsasında, bu durumdan dolayı Bitcoin fiyatında çok ciddi bir şişme olmuştur. Bunlara ek olarak Litecoin, Ethereum, Monero, Ripple, Dash, Litecoin ve Zcash gibi altcoinlerlede işlem yapabilme imkanınız mevcuttur.

  • Kraken

2011 yılında San Francisco’da Kraken, Avrupa için sunduğu kolay para çekimi ve yatırma işlemleri ile Euro hacmi yüksek olan bir borsadır. Kanada doları, ABD doları, İngiliz sterlini ve Japon Yeni ile işlem yapılabilmekte. Geniş bir Altcoin portföyüne sahip Kraken Ethereum, Dogecoin gibi popüler kripto paraların yanı sıra Augur, Gnosis, Iconomi, Melon gibi kripto varlıklara da yer verir.

Burada yer alan içerikler izinsiz kopyalanamaz, yayınlandığı mecrada kullanılırken mutlaka teknochain.com adresi kaynak gösterilmelidir!

Teknochain - 26 Aug 2017, 10:31
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.