search delete menu

Altcoin Nasıl Alınır ?

Son dönemlerde Bitcoin Dünya medyasında sıkca yer alıyor. Hal böyle olunca bu işe girmek isteyenler ister istemez Altcoin kavramıylada tanışıyor. Bu yazımızda Altcoin nasıl alınır, hangi Altcoin hangi borsada bulunur bundan bahsedeceğiz.

Altcoin piyasasına dahil olmak istiyorsanız elinizde Bitcoin olmasında fayda var eğer henüz Bitcoin alım satımı yapmadıysanız öncelikle bu konuyu öğrenmelisiniz. Bitcoin satın almak için incelemenizde fayda var. ”Türkiyede Bitcoin Satın Alabileceğiniz Platformlar

Eğer Altcoin fiyatları, kapasiteleri, miktarları hakkında bir bilginiz yok ise bu konuda gerekli platformları takip etmelisiniz, bunun için Altcoin Takip / Analiz Platformları isimli konumuzdan yardım alabilirsiniz.

Sonrasında ise Altcoin seçimi hakkında (eğer bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız) dikkatli davranmanız gerekir her Altcoin’i fiyatı yükseldi diye almaya kalkarsanız bir sabah uyandığınızda o Altcoin tamamen ortadan kalkmış olabilir. Yine bunun için faydalanabileceğiniz bir konu linkini buraya bırakalım ”Kripto Para Sektöründe Yatırım Stratejisi Nasıl Oluşturulur

Altcoin konusunda biraz bilgilendirme yaptıktan sonra asıl konuya geçebiliriz. Alacak olduğumuz Kripto Parayı (Altcoin) kararlaştırdıktan sonra yukarıdada bahsetmiş olduğumuz. Coinmarketcap üzerinden bu Kripto Paranın dahil olduğu borsalara nasıl ulaşabiliriz bunu inceleyeceğiz.

 

Coinmarketcap’e giriş yapıp Kripto Para seçimimizi gerçekleştirdikten sonra yuvarlak içine aldığımız Markets kısmına tıkladığımızda bize bu Kripto Paranın ticaretinin yapıldığı borsaları gösteriyor. Biz biraz alt kısımlara indik resimdeki Kripto Para rastgele seçilmiştir dikkate almayınız.

Kripto Paranın alım satımının yapıldığı borsayı bulduktan sonra sıra geldi bu Kripto Parayı buradan satın almaya bunun içinde hem size kolaylık olması açısından hemde büyük bir ihtimal ile bulduğunuz borsa dolar, euro, yen gibi yerel paraların değilde Bitcoin veya diğer Altcoinler ile yatırım yapmanıza izin verecektir. Biz markets kısmında en üstte bulunan Yunbi üzerinden kısa bir gösterim yapacağız.

Borsalarda mantık %90 aynıdır mevduatınızı yatırırsınız (Bitcoin veya kabul ettiği diğer altcoinler ile) ardından exchange kısmından bunu almak istediğiniz Kripto Paraya çevirirsiniz. Şansımıza Yunbi’nin arayüzü gayet basit çıkıyor View All Markets kısmından GXShares’i bulup ardından alımını gerçekleştiriyoruz

İşte Altcoin alım işlemleri için senaryo temelinde bu şekilde siz hangi Altcoin’i almak istiyorsanız bu adımları uygulayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak bir tavsiyede bulunarak konumuzu kapatalım. Bir burada tamamen örnek olması amacı ile 61. sırada yer alan bir Kripto Parayı seçtik Altcoin seçiminde çok aşşağı taraflara inmeniz genellikle iyi sonuçlar doğurmayabilir. Bu konuda dikkatli olmanız dileğiyle.

İlginizi Çekebilir -> Altcoin Borsası Binance İnceleme

Burada yer alan içerikler izinsiz kopyalanamaz, yayınlandığı mecrada kullanılırken mutlaka teknochain.com adresi kaynak gösterilmelidir!

Teknochain - 04 Sep 2017, 15:14
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.