search delete menu

Altcoin Yatırımında Yol Haritası

Altcoin sayısının her geçen gün artması, yatırımcıları doğru altcoin seçimi konusunda tereddüte düşebiliyor. İşte tamda bu noktada bize yardımcı olacak platformlar üzerinde duracağız ve örnek bir senaryo üzerinden analiz gerçekleştireceğiz.

Altcoin Yatırımında Araştırma

İlk olarak altcoinlerin takibi konusunda bir siteye ihtiyacınız olacak bu konuda daha önce incelemesini gerçekleştirdiğimiz coinmarketcap platformunu sizlere önerebilirim. Detaylı anlatım için -> Coinmarketcap İnceleme

Şimdi biz örnek bir senaryo üzerinde duralım. Coinmarketcap’e giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsü üzerinde kırmızı alan ile belirtmiş olduğum ”Circulatig Supply” (Seçili altcoinin dolaşımdaki miktarı bu konumuzda üzerinde durmuştuk) kısmına bir kez tıklayın en çoktan aza doğru sıralayacaktır sonra bir kez daha tıklayın bu sefer en azdan çoka doğru sıralama gerçekleşicek.

Bizim listemize giren ilk 100 içerisindeki altcoinler yukarıda mevcut. Peki dolaşımda ki miktar neden önemli diye soracak olursanız. Kripto paranın dolar cinsinden değeri hesaplanırken bu unsur büyük önem arz ediyor diyebiliriz. Tabi bu şu demek değildir miktarı az olan her kripto para değerlidir veya ilerde değerlenicek. 

Sadece dikkat ettiğimiz unsurlardan biri çünkü bir şeyden ne kadar çok ortalıkta dolaşırsa değeri buna orantılı olarak azalır. 

Gözümüze buradan bir altcoin kestirdikten sonra sıra geldi incelemeye. Ben Byteball Bytes üzerinde duracağım. 

Ok ile gösterilen kısımdan projenin websitesine gidiyoruz. Sade bir platform karşılıyor. Üst kısımda ki menüde standart nedir, yenilikler, teknoloji gibi bölümler mevcut. Aşağılara doğru inmeye devam ettiğimizde Byteball’ın artı yönlerinden bahsediliyor. 

Bizim en çok işimize yarayacak kısım Whitepaper yani projenin ne olduğuna dair uzunca bir yazı. Byteball’ın whitepaperı sadece ingilizce olarak hazırlanmış. İngilizce bilmiyorsanız çeviriden yararlanıp fikir edinebilirsiniz. Biraz teknik detaya kaçan bir whitepaper olduğunu söylemekte fayda var.

Sonrasında geliştirici ekibe göz atmak istesemde sitede bulunmadığını görüyorum. Ayrıca belli başlı bilgiler belirtilsede net bir yol haritası verilmemiş bunlar benim açımdan proje için eksi puan.

Evet bu şekilde siteye göz attıktan sonra sıra geldi kısa ve basit bir teknik analize bu noktada teknik analiz konusunda hiçbir bilginiz olmasına gerek yok sadece grafiği açın ve bakın.

Fiyat yeni bir yükseliş noktasında mı yoksa hızlı bir yükseliş sonrası düşüş mü yaşamış. Ben son fiyattan bir çizgi çektim ve baktığım zaman şu an yeni bir tepe noktasında değil tükseliş sonrası ciddi bir düşüş yaşanmış yani basitce baktığımızda alım için uygun görünüyor. Gibi bir analiz yapabiliriz. 

Tabi dediğim gibi bu çok basit bir bakış açısı burada İndikatörlerden destek almamız bizim yararımıza olacaktır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız size önerebileceğim konular.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Teknochain - 01 Mar 2018, 19:10
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.