search delete menu

Hindistan Merkezli Şirket Drivezy Bitcoin Ödemelerinden 10 Milyon Dolar Kazandı

Hindistan Merkezli Y-Combinator destekli araba paylaşım şirketi olan Drivezy gelirini 10 milyon dolar arttırdı. Şirket, ödeme platformlarında kısmen Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamış. Toplamda ise çeşitli kaynaklardan 16.5 milyon dolar gelir elde ettmişti. Japon ve Amerikan firmaları tarafından ise ortalama 5 milyon dolar civarında hisse yatırımı yapıldı.
Şirketin CEO’su Ashwarya Singh, Enocotimes’a verdiği demeçte Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladıklarını söyledi. ” Ödeme platformunda Bitcoin tarzı sanal para yöntemini kabul etmeye başladık. Şu ana kadar bu modda 150-160 arası ödeme işlemi gördük” dedi.
Drivezy sürüş paylaşım yazılımları için Bitcoin ödeme yöntemini kolaylaştırmayı planladıklarını açıkladı.

Bitcoin ödemelerini canlandırmak için Unocoin ile ortaklık

Firma, Bitcoin işlemlerinin aerodinamik hale getirilmesine yardımcı olmak için Unocoin ile ortaklık kurdu. Şirket ayrıca Dricezy için ilk madeni para teklifini ileri sürdü. Kendilerine özgü kriptografik jetonlar, müşterilerinin şirkette hisselere sahip olmalarına ve araç filosunun bir bölümüne sahip olmalarına olanak sağlayacak.
” Drivezy Bitcoin alım-satımı canlandırmak için Unocoin ile ortaklık kurdu ve ayrıca Bitcoin dünyasının tamamında söz sahibi olmak için kendisine özgü ICO sistemini aktif hale getirdi. Bu teklif, bireylerin arabaları satın almalarını veya bunlara yatırım yapmalarını ve platform üzerindeki kiralama işlemlerinden elde edilen gelirin bir paya sahip olmasını sağlayacak kripto jetonları satın almalarını sağlayacak. ”

Bitcoin ödemelerinde Toplumsal Dönüşüm; Drivezy’in Gelecek Planları

Şirket olarak Bitcoin ödemelerini kabul etmemiz bir çok araba ile alakalı yeni şirketlere emsal teşkil etti. Örneğin, Uber şirketi daha önce Expedia için çalışan profesyonal bir Bitcoin CEO’su getirdi ve şirketin bir an önce Bitcoin ödeme çeşitleri için araştırma yapmasını istedi. En sonunda Bitcoin ödeme sistemini kabul edeceği aşikar. Zaten bağımsız Uber sürücüleri bu seçeneği kendileri değerlendiriyorlar.
Bu bağlamda Drivezy zaten Bitcoin kabul işlemlerinde kendini kanıtladı. Şirket, Hindistan’daki çalışma tabanını genişletmek için girişimlerde bulunuyor. Gelecek ay tüm araçların işlemlerinin başlatılması yanı sıra yeni bisikletler de kiralayacaklar. Singh ” Bengaluru’da gelecek ay bisiklet kiralamaya başlayacağız. Ayrıca Kochi, Udaipur, Chennai ve Hyderabad gibi yerlerde de araba ve motor kiralama için ön çalışmalar yapıyoruz.” dedi.
Bitcoin kullanımı ve benimsenmesini yaygınlaştırma açısından genç otomobil şirketi başı çekiyor ve Hindistan’ta şimdiden kabul görüyorlar.

Teknochain - 10 Oct 2017, 08:49
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.