search delete menu

Atlanta Federal Rezerv Başkanı ''Bitcoin Para Değil'' İfadesini Kullandı

Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı ve CEO’su Raphael Bostic Küresel Forum toplantısında kripto para yatırımına karşı olumsuz bir tutum sergiledi. Yaptığı açıklamalarda Bostic, Bitcoin para değil ifadesini kullandı.
Toplantı “fakir ve yeterince hizmet almayan topluluklara güç vermek adına” en büyük liderler toplantısı olarak görülmektedir. Toplantıda Bostic, kripto para piyasasını eleştirirken para bile olmadığını iddia etti.
Bostic şunları savundu. “Bunu yapmayın…Bunlar spekülatif piyasalar. Para birimi değiller. Eğer gerçekten ihtiyacınız olan paranız varsa bu piyasalara koymayın.”

Kriptolar Para Değil İfadesine Destek Var

Mart 2017 tarihinde Obama yönetiminde konut kalkındırma yetkilisi olarak çalışan ve Güney Kaliforniya Üniversitesinde profesör olan Bostic, Atlanta Federal Rezervi başkanlığına atandı. Aynı zamanda 2017 yılında Bostic Bloomberg 50 içerisinde dahil edilmiştir.
Federal Rezervde Bitcoin gibi kripto paralar konusunda şüpheci olan sadece Bostic değil. Ocak ayında Chicago Federal Rezerv Bankası Başkanı Charles Evans da Bitcoin’in “para gibi olmadığını” söyledi. Aynı zamanda Bitcoin yatırımcılarının “anonimlik nedeniyle dünyadaki tüm balinalarla yüzdüğünü” ifade etti.
Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari Aralık ayında şunları söyledi. “Bunu biraz Beanie Babies gibi görüyorum. Eğer fiyatları 1000 kat artarsa veya her biri 10.000 dolar olursa, Beanie Babies fiyatları hakkında ne düşüneceğiz?”
ABD Milli Gelirler İdaresi (IRS) kripto paraları mülk olarak görmektedir. Bu nedenle de kripto paralar federal vergilere tabidir. IRS yakın zamanda vatandaşlara dijital para kazançlarını bildirmeleri gerektiğini hatırlatmıştı.

Teknochain - 28 Mar 2018, 15:46
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.