search delete menu

Avrupa ve Japonya Merkez Bankası: Blockchain Uygulama İçin Yeterince Olgunlaşmadı

Stella Projesi, Blockchain teknolojisi üzerinde gerçekleştirdiği bir yıllık uzun çalışmalardan sonra bulgularını yayınladı.
Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Japonya Merkez Bankası’nın (BOJ) geniş bankacılık işlemleri için Blockchain teknolojisini benimsemeye yönelik 2016 girişimi, teknolojinin büyük kurumsal bankacılık zorluklarını üstlenmeye hazır olmadıklarını belirtti.
Raporlar, Blockchain performansının bankacılık ihtiyaçları açısından elverişli olduğunu gösteriyor olsa da, teknolojinin şu anda bankacılık uygulamaları için bir çözüm olarak işlev görmesi için yeterli olgunluğa erişmediği sonucuna varmıştır. Rapor şöyle sonuçlanıyor:
“Sonuç olarak, Blockchain test serisi bankacılık sektörü için umut verici sonuçlar üretmiş olsa da, üretimdeki potansiyel bir kullanım ile ilgili olarak Blockchain testlerinin hiçbirinden doğrudan sonuç alınamayacağınıda hesaba katmalıyız. Blockchain teknolojisinin henüz olgunlaşmadığı göz önüne alındığında, DLT gelişmenin bu aşamasında BOJ-NET ve TARGET2 gibi büyük ölçekli uygulamalar için bir çözüm değildir. ”
İşlemleri ve belge ihtiyaçları için Blockchain teknolojisini benimseyen bazı bankacılık kurumları olmasına rağmen, büyük ölçekli bankalar tarafından hazırlanan bu rapor, Blockchain teknolojisinin şu an için uygulanabilirlik açısından yeterli olmadığını gösteriyor.

Teknochain - 07 Sep 2017, 09:55
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.