search delete menu

Avustralya Bitcoin'den Vergi Almak İçin Özel Ekip Kuruyor

Avustralya sınırları içerisinde mi yaşıyorsunuz? Bitcoin yatırımlarınızdan dolayı vereceğiniz tüm vergileri ödememe ihtimalinizden endişe duyuyor musunuz? Artık endişelenmeyin, çünkü hükümet bu noktada size yardımcı oluyor. Bir grup uzman, hiç bir satoshinin vergilendirilmeden gitmemesi için özel görev gücü kurdu. Darısı Türkiye’nin başına diyelim 🙂

Bitcoin Vergilendirme Bürosu

Avustralya hükümetinin resmi kuruluşu ve başlıca gelir toplama organı olan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), ülkedeki tüm kripto para işlemlerini izlemesine ve tanımlamasına yardımcı olmak için özel bir görev gücü oluşturduğunu bildirildi. Bu görev gücü tamamen vergi toplamak için oluşturuldu. Oluşturulacak ekip vergi memurlarının kriptokrasi ticareti ve vergi kaçakçılığı ile uğraşmasına yardımcı olacak. 

Vergi ve hukuk uzmanlarının yanı sıra, görev gücünün Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (Austrac) ile birlikte devlet gelir büroları, özellikle gayrimenkul anlaşmaları ile yakından çalıştığı da varsayılmaktadır. Austrac, hükümetin finansal istihbarat ajansıdır. Ülkedeki tüm borsaların yasal olarak çalışması için buraya kayıtlı olması gerekir. Banka, AML / KYC (kara para aklamayı önlemek ve müşterinizi tanımak) konusunda verilen mücadelenin ayrılmaz bir parçasıdır.

Kripto Paraların Vergilendirilmesinde Artık Yeni Düzen

Bitcoin ticareti yapanları vergi kaçırma soruşturmasında incelemek sadece Avustralya’nın gündeminde değil. Bunu yapan başka ülkeler de var. Güney Kore, Hindistan ve Güney Afrika bu ülkeler arasında. Bunlar arasında en popülerleri ise IRS ve Coinbase olabiliir. ABD’deki araştırmacılar Chainalysis gibi şirketleri vergiden kaçtığı düşüncesi ile özellikle araştırıyor.

ATO yetkilisi “Kripto para vergi konularına ilgi gösteren temel paydaşlara danışıyoruz. Ortak sorguları ve senaryoları, uygulama sorunlarını, vergi çıkarımlarını ele alacağız”, açıklamasında bulundu. Bu uygulamanın amacı kripto para düzenlemelerinin vergi yükümlülüklerini anlamak için topluluğa destek verecek ATO stratejilerinin oluşturulmasıdır.

Kripto para dünyasındaki son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin. Madencilik Devi Bitmain İsviçre’ye Geçiş Yapıyor yazımızı inceleyerek Avrupa piyasalarında neler olduğunu takip edebilirsiniz.

Teknochain - 11 Jan 2018, 13:59
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.