search delete menu

'Bank of America' Blockchain Tabanlı Sistemi İçin Harekete Geçti

Bank of America, gerçek zamanlı dosya aktarım işleminin izlenmesini iyileştirmeyi amaçlayan bir Blockchain tabanlı sistem için patent hazırladı. Bu sistemde Blockchain, veri işleme sürecini kolaylaştırmak amacıyla iletişim ve bellek aygıtlarına entegre edilebiliyor. 

Banka, Ekim 2017 ortası itibarıyla patent başvurularına dayanarak, aktarma işlemi sırasında şifreleme anahtarlarının kullanılması ile eşzamanlı olarak verileri takip ederken büyük miktarda verinin aktarılmasını kolaylaştırmak için bir Blockchcain teknolojisini kullanmayı amaçlıyor.

Sistem, gerçek veri aktarımının kendisi ve her veri paketini tanımlayan şifreleme anahtarlarının günümüz işlem miktarı ile benzer olmak üzere iki tür veri işlemesini gerçekleştirebilecek.

Patent başvurularının bir kısmı şöyleydi:

”Bu buluş, işlem ve bilgi karmaşıklıklarını azaltan ve elektronik dosyaların işlenmesini , bu dosyalardaki verilerin yönetimini kolaylaştıran yeni bir teknik çözüm sunmaya yöneliktir.”

Bank of America’nın Blockchain Araştırmaları

En yeni uygulamalar, büyük Amerikan bankasının Blockchain teknolojisinin korunan uygulamaları portföyü kurma çabasının bir parçasıdır. Banka, Ağustos ayından itibaren 2014 yılından bu yana teknoloji veya dijital para birimleri ile ilgili yaklaşık 20 patent ortaya koymuştu.. 

Ortaya konan patentler arasında, bilgi doğruluğunun kanıtlanması için dağıtık blok zincirini kullanan. Blockchain tarafından desteklenen bir eşler arası (P2P) ödeme sistemi temelli patentler mevcut. Mega banka ayrıca, işlem geçerliliği, risk tespiti, gerçek zamanlı dönüştürme ve çevrimiçi depolama gibi neredeyse tüm kripto para işlemlerinde takibi sağlayabilecek patentlerde yayınladı..
 

Teknochain - 22 Oct 2017, 12:13
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.