search delete menu

Bilgisayarınız İle Altcoin Madenciliği Yapın

Bitcoin’in ilk ortaya çıktığı günlerde, herhangi bir bilgisayar ile madencilik yapmak mümkündü. Fakat rekabetin kızışması artık bilgisayarlar üzerinden Bitcoin madenciliği yapılamıyor. Günümüz şartlarında CPU ile bazı altcoinlerin madenciliğini yapabilirsiniz. Biz bu konuda önemli bir altcoin olan Zcash madenciliği üzerinde duracağız. 

CPU mining kullanılan bilgisayarın işlemci gücünden yararlanarak bilgisayarın matematiksel işlemleri çözmesi sonucu sistem tarafından ödüllendirilmesidir. 

Başlamadan önce bir madencilik havuzuna üye olmamız gerekli. Anlatımı suprnova.ccmadencilik havuzu üzerinden göstereceğim. İlk olarak zec.suprnova.cc adresine giriş yapıp hesap oluşturmamız gerekli. Kutucuk içine aldığım talimatları takip ederek üyeliğimizi oluşturduktan sonra hesabımıza giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra yan menüde bulunan My workers kısmına geliyoruz. Şimdi bu kısımdan yeni işci eklememiz gerekli ”worker name” ve ”worker password” kısmını dilediğiniz şekilde doldurun sonrasında add new worker diyin. Oluşturmuş olduğunuz işçi yan kısımda görünür olacak.

Örneğin ben worker12 isimli 1532 şifreli bir kullanıcı oluşturdum. Artık madencilik havuz hesabımız aktif şimdi sırada gerekli madencilik yazılımını indirip işe başlamak kaldı. İşin bu kısmıda gayet basit https://yadi.sk/d/JrosfM9o3NYUZx adresine giriş yaparak zc.rar isimli dosyayı bilgisayarımıza indiriyoruz. Sonrasında bilgisayarın zc.rar içindeki zc dosyasını bilgisayarımızın C dizinine atıyoruz. Burası önemli bu işlemi yapmazsanız, program çalışmaz.

Artık başlamaya hazırız. Bunun için komut satırını (CMD) açmamız gerekli (Başlat menüsündeki arama kısmına CMD yazarak ulaşabilirsiniz). Komut satırını açtıktan sonra c:/zc/nheqminer -u kullanıcıadınız.isciadi -p şifreniz şeklinde komutumuzu giriyoruz. Eğer burda kafanız karıştıysa resimde kırmızı kutucuk içindeki kısmı inceleyin.

Myworkers kısmında oluşturduğumuz işçinin bilgilerini yazıyoruz.Mesela ben worker12 isimli 1532 şifreli bir kullanıcı oluşturmuştum. Buyüzden c:/zc/nheqminer-ualibarisaktas.worker12-p1532 şeklinde bilgileri komut satırına girip enter tuşuna basıyorum sonrasında zaten madencilik işlemine başlamış olacaksınız.Bu esnada bilgisayarınızın fanı çalışmaya başlayacaktır. Endişe etmenize gerek yok.

Anasayfadaki istatistik bölümünden kazancınızı takip edebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi çoklu şekilde başka bilgisayarlarada uygulayarak daha fazla kazanç sağlamanız mümkün.

Teknochain - 26 Apr 2017, 13:53
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.