search delete menu

Bir FinTech Diğerini Bitcoin İle Satın Aldı!

İsviçreli kripto para borsası ShapeShift AG, ABD merkezli KeepKey Holder LLC adlı dijital cüzdan sağlayıcıyı satın aldı, üstelik işlem tamamen Bitcoin ile gerçekleşti.
Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hızla yaygınlaşması sonucunda, dijital ortamda tutulan bu paraların güvenle saklanması ayrı bir iş kolu oluşturuyor. KeepKey’in yaklaşık 100 dolar fiyatla sattığı dijital cüzdan, kripto parayı güvenle korumaya yarıyor.
Yaptıkları satın alma ile müşterilerine daha bütünleşik bir deneyim sunacaklarını dile getiren ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, tüketicilerin artık dijital para alımı yaptıktan sonra onu saklamak için de daha güvenli bir seçeneği olacağına dikkat çekti. Voorhees, “Dijital para birimlerine ilgi hızla yükselirken, basit ve kullanıcı dostu bir ‘soğuk depolama’ cüzdanı daha geniş katılıma açılan kapı olacaktır,” dedi.
Reuters haberine göre “soğuk depolama” ifadesi, dijital varlıkların tümüyle çevrimdışı (offline) olarak saklanmasını, internete bağlı kalmayarak hack gibi siber saldırı girişimlerini ortadan kaldırmayı ifade ediyor. Bitcoin, litecoin ve diğer dijital varlıklar, dizüstü bilgisayar ya da akıllı telefon gibi internete bağlı cihazlarda saklandığında, saldırı ve çalınma riski de artıyor.
Dünya genelinde toplam Kripto para pazar hacmi 145 milyar doları aşarken, ShapeShift’in yönettiği hacim ise son bir yılda 15 kat artarak, yaklaşık 280 milyon dolar değere ulaşmış bulunuyor. İsviçre’nin FinTech şehri Zug’u merkez alan ShapeShift, 2014 yılında kuruldu ve bu yılın başlarında A Serisi fonlama oturumuyla 10,6 milyon dolar sermaye artırımı sağladı.
Cüzdanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için ”Bitcoin Cüzdanları” isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.
Kaynak:Fintechistanbul.org

Teknochain - 23 Aug 2017, 12:25
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.