search delete menu

Bitcoin 3000$ Seviyelerine Yaklaşıyor

Son zamanlarda yapmış olduğu yükselişler ile tüm dünyanın ilgisini çeken Bitcoin durmak bilmiyor. Bir haftada %50 Artış Gösterdi.
Nisan ayının sonlarında doğru Bitcoin fiyatının 1300$’lara ilerleyip bir ons altını geçmesi ile dikkatleri üzerinde topladı. O tarihden bu yana Bitcoin birçok önemli gelişme kaydetti. Özellikle Japonların Bitcoin’i kabulu ile başlayan yükseliş yavaş yavaş tüm dünyada yankı buldu.
Bitcoin şu an 44 Milyar $ market hacmine sahip 4 Mayıs tarihinde yayınlamış olduğumuz ”Kripto Paraların Değeri 44 Milyar Doları Aştı” adlı yazıdan yola çıkarak büyümenin ne denli olduğu gözler önünde, bununla birlikte Bitcoin son 24 saatte 2.5 Milyar $ işlem hacmine yükseldi.

Bir Haftada %50 Artış

19 Mayıs tarihinde 1850$ seviyelerinde seyrederken yaklaşık bir haftalık bir sürede Boğa trendine geçişi ile 2750$ seviyelerine kadar yükselen Bitcoin yatırımcılarına bir haftada %50 kazandırdı. Hâlâ hızlı bir şekilde yükselişini sürdüren Bitcoin’e talep Çin, Güney Kore , Japonya , ABD gibi büyük pazarlarda katlanarak artıyor.

%177 Yıllık Artış

Welt.de Finansal editörü Holger Zschäpitz attığı Tweet ile Bitcoin’in 2500$ seviyelerine yükselerek yıllık %177 büyüme kaydettiğini açıkladı. Bir diğer önemli gelişme iste google trends verilerine göre ”Bitcoin Satın Al” arama terimi 2013’de yaşanan Mt. Gox fiyaskosundan sonra 70 puanlık bir artış kaydetti


Bundan sonrası için baktığımızda Bitcoin fiyatının özellikle 2017 yılında pazara dev firmaların girmesi ve son zamanlarda gündemde olan Bitcoin ölçeklendirme tartışmaı ile 3000$’ı geçmesi ve hatta yıl sonunda şaşırtıcı artışlar yaşaması muhtemel önümüzdeki günlerde Kripto para sektörünün yükselişini hep birlikte göreceğiz.

Teknochain - 25 May 2017, 15:30
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.