search delete menu

Bitcoin / Altcoin Teknik Analiz : Parabolic Sar Kullanımı

Teknik analiz yöntemlerine devam ediyoruz. Bu konumuzda trend yapan piyasalarda gerçekten başarılı sonuçlar veren Parabolic Sar indikatörü üzerinde duracağız. 
1976 yılında J. Welles Wilder tarafından geliştirilen bir indikatör olan Parabolic Sar, daha çok pozisyon değişim yerlerini belirlemede kullanılır.
Teknik analiz yaparken, Parabolic SAR indikatörünün noktalarının fiyat üzerinde oluşması ayı (düşüş) piyasasını, noktaların fiyatın altında oluşması ise boğa (yükseliş) piyasasını işaret eder. Noktalar fiyatın altındayken fiyat grafiğinin üzerine çıkması alımı durdur ve satışa geç, noktalar fiyat grafiğinin üzerindeyken altına geçmesi satışı satışı durdur ve alışa geç olarak değerlendirilir. Ayrıca Noktaların birbirine uzak olması trendin güçlü olduğunu birbirine yaklaşması ise güç kaybetmeye başladığını gösterir.
 Parabolic Sar indikatörünün Bitcoin fiyat grafiği üzerinde incelenmesini görelim.

Ekran görüntüsü üzerindede belirtmiş olduğumuz gibi Parabolic Sar gördüğünüz üzere trend yapan piyasalarda gayet başarılı sonuçlar veriyor. Yatay seyreden piyasalarda genellikle yatırımcıyı yanıltsada işimiz Dolar euro gibi emitalarla olmadığı için Kripto Paraların volatilitesi fazlasıyla yeterli olacaktır. Daha önce incelediğimiz Bollinger Bantları ile başarılı sonuçlar verdiğini söylemek mümkün.
Ancak her zaman belirttiğimiz gibi asla tek bir gösterge üzerinden stratejinizi belirlemeyin örneğin Parabolic Sar indikatörü ile birlikte RSI (Göreceli Güç Endeksi), Bollinger bantları ve tabiki işlem hacmi kombineli şekilde kullanılarak başarılı analizler yapılabilir
Burada yer alan içerikler izinsiz kopyalanamaz, yayınlandığı mecrada kullanılırken mutlaka teknochain.com adresi kaynak gösterilmelidir!

Teknochain - 29 Sep 2017, 14:00
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.