search delete menu

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur ?

Bitcoin gönderip alabilmemiz için öncelikle bir cüzdana ihtiyacımız var. Bitcoin cüzdanını Blockchain üzerinden oluşturacağız şu an çok tercih edilen basit arayüze sahip cüzdanlardan bir tanesi.
Buraya tıklayarak açılan pencerede ”Cüzdan Oluştur” Kısmına Tıklıyoruz. Ardından gerekli yerleri mail adresimiz ve güvenli bir şifre oluşturacak şekilde dolduruyoruz.

Devama Tıkladıktan sonra Bitcoin Cüzdanımızı saniyeler içerisinde oluşturmuş olduk. Şimdi sıra Nasıl Bitcoin göndeririz veya nasıl cüzdanımıza Bitcoin alırız bunu inceliyeceğiz.

Al Kısmına Tıkladığımızda Alt Resimdeki Gibi Bir Bitcoin Adresi Oluşturacaktır. İşte Bu Sizin Cüzdan Adresiniz. Bunu Size Bitcoin Göndermesini İstediğiniz Kişiye Yolluyorsunuz.

Gönder Kısmında İse Sizden Alıcı Adresi Ve Göndermek İstediğiniz Miktarı Soracak Bitcoin Göndermek İstediğiniz Kişinin Cüzdan Adresini Ve Miktarı Yazıp Sonraki Adım Demeniz Yeterli, Gönderim Gerçekleşecektir.

Ek olarak Blockchain’in Bir Bitcoin cüzdanı olduğunu unutmamak gerek yani Blockchain üzerinden btc satın alamazsınız başka biryerden alıp Blockchain cüzdanınıza göndermeniz gerekir.

Teknochain - 08 May 2017, 14:28
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.