search delete menu

Bitcoin Kolombiya'da Büyümenin Sinyalini Verdi: İkinci Kripto Para Konferansı Düzenleniyor

Kolombiya, ülke içinde yeni yeni etkisini gösteren barış durumunundan ve Bitcoin’le kucaklaşmasından faydalanarak ekonomik olarak büyümenin planlarını yapıyor. Kripto para birimleri konferansları ve eğitim atölyeleri ülkenin dört bir yanına kurulmaya başlandı.

Bitcoin Kolombiya’da

Blog yazarı ve kripto para eğitimcisi Mauricio Tovar, bu yıl düzenlenecek ikinci konferansı Kolombiya‘da Bitcoin ve ilgili teknolojiler üzerinde gerçekleştirmeyi planladığını tweetledi.


İlk toplantıda 300 katılımcının geleceği düşünüldü. Fakat bunun iki katı kadar katılım oldu. İşlenen konular, dünyanın en popüler kripto para ve önerilen hükümet düzenlemesinin temel anlayışını içermektedir.
Kolombiya Cumhuriyeti, Ekvator’un güneydoğu ucunda bulunan bir yer. Bu, yıl boyu misafirperver bir iklim yaratıyor; bu da, Güney Amerika ülkesinin dünyadaki en mutlu yerlerden biri olarak yer almasının bir nedeni.
Kolombiya bölgede etkin bir rol oynamakta, Karayip Denizi’nin kuzeydoğusunda Pasifik okyanusunun batısında yer alıyor. Venezuela, Brezilya, Peru, Ekvador ve Panama gibi komşulara sahip. Ayrıca son yıllarda bazı hükümetler ile barış anlaşması imzaladı.
Bu, değerli sermayenin hükümet tarafından yeniden üretilebileceği ve verimli birkaç sektörde tekrar çalışabileceği anlamına geliyor. Ülkede artık bol miktarda doğal kaynak ve çalışmaya hazır bir nüfus var.
Ancak bununla birlikte sorunlar halen devam etmekte ve ele alınması gereken hususlar, işin gidişatını kötü etkilememesi için konuyu detaylarıyla ele almak gerekiyor.

Bogotá Bitcoin’le Tanışıyor

Andrea Leal, hükümetin kripto para birim yönetmeliğine ilgi göstermesine rağmen “Kolombiya ile ilgili ATM’ler ve eşler arası platformlar, devletin finansal kurumlarının güvenlik denetimi dışında bulunuyor.Ancak, bu, halkın kendi takdirine bağlı olarak kripto para birimleri edinmesini engellemez ” diyerek açıklamada bulundu.
Haftalık raporlara bakılırsa, kalabalık gruplar halinde insanlar bitcoin’e yatırım yapıyorlar.
Şili, Peru ve Kolombiya’ya hizmet sunan bir Şili’li şirket olan Surbtc  ”Önümüzdeki 10 yıl içinde 200 milyon Güney Amerikalı dijital ekonomiye katılacak diyerek” tahminini belirtti.
Ayrıca Andrea Leal ”Bitcoin gibi teknolojilerin bir sonraki büyük dünya ekonomi devriminin başlangıcı olduğuna ilerleyen yıllarda çok daha sık karşımıza çıkacağını inanıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Teknochain - 17 Oct 2017, 14:28
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.