search delete menu

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Günümüzde gittikce popülerleşen bu sektör zaman geçtikçe zorlaşmakta ancak ciddi şekilde yapıldığında güzel kazançlar elde etmeniz mümkün
Madencilik Kripto para sekötürünün şah damalarından birisi devamlılığın sağlanması açısından mutlaka madencilik yapan birileri olmalıdır madencilik konusunu daha iyi anlamak için bu konuyu okumanızda fayda var : ”Blockchain’i Anlamak
Baştan belirtmekte fayda var evdeki bilgisayarınız ile madencilik yaparak Bitcoin kazanmanız mümkün değil eğer güzel bir ekran kartınız varsa Altcoin madenciliği yapmanız mümkün (kazanmaktan çok tecrübe amaçlı) Gelelim Bitcoin madenciliğine kimileri için gerçekten zorlu bir süreç olabilecek Bitcoin madenciliğine başlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut bu konu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bitcoin’in ilk çıktığı yıllarda bilgisayarımızın işlemcisi ile saniyeler içerisinde yüzlerce Bitcoin üretebilirken insanların Bitcoin madenciliğinin farkına varması ile sektör her geçen gün kızıştı ve zorluk seviyesi arttı (Yukarıdaki Grafikte Gördüğünüz Gibi Kaynak Blockchain.info) bir yerden sonra işlemciler yetersiz gelmeye başladı gpu (ekran kartı) madenciliğine geçildi sonra dahada zorlaştı asic miner dediğimiz cpu veya gpu’dan daha hızlı işlem çözme yeteneğine sahip cihazlar piyasaya sürüldü. Madencilik yapmak için bir asic miner alabilirsiniz, ancak bu cihazların çevresine fazla ses ve ısı yaydığını belirtmekte fayda var ayrıca uçuk elektrik tüketimide cabası ek olarak bir soğutma sistemi oluşturmanız gerekecektir. Gümrükten geçirirkende çeşitli sıkıntılarla karşılaşmamak için önceden araştırma yapmanızda fayda var. Cihazın Aliexpress Linki : Antminer S9

Asic minerlara alternatif olarak Rig kurup bitcoin madenciliği yapmanızda mümkün eğer bu konularda fazla bilginiz yoksa sahibinden.com gibi platformlardan hazır kurulu rig alabilirsiniz.
-Rig Kurmak İçin Gerekli Materyaller
1. Ahşap veya metal bir rig kasası, “açık kasa” şeklindede tabir ettiğimiz bu materyali bir marangoza yaptırmanız mümkün

2. Yaptırmış veya almış olduğunuz kasanın boyutuna uygun sayıda ekran kartı (Ne kadar fazla ekran kartı o kadar işlem gücü) Örneğin yukarıdaki kasa altı adet ekran kartı içindir rig kurulumu yapacaklar genellikle rx 470, rx 480 modellerini tercih ederler.
3.  Altı adet usb riser yurtdışından getirtebilirsiniz daha uygun olur , Türkiyedende temin etme şansınız var. (Son sürüm s7 tercih edilebilir.)

4. Anakart (6 pci-e yuvalı – anakart fazla bir iş yapmadığından performansı pekte önemli değil)
5. İşlemci (Cpu)  (Gpu madenciliği yapacağımız için hızı pekte önemli değil)
6. Ram (anakartınızla uyumlu herhangi bir ram olabilir windows için minimum 4 Gb linux işletim sistemleri içinse 2 Gb yeterli olacaktır.
7. Kullanacağınız işletim sistemi ve tercihinize göre HDD, SSD, MSata disk veya Flash disk ten biri.
8. Güç Kaynağı (yaklaşık 1200 Watt – 4 adet PCI-e güç kablosu olan ve uçları Daisy Chain olan yani 2 şer PCI-e 8 pin bağlantı ucu olan bir psu yeterlidir)
ek olarak klavye fare ve monitörünüz en azından başlangıç için olmalı sonrasında teamviewer ile bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

Teknochain - 25 May 2017, 19:46
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.