search delete menu

Bitcoin Ne Kadar Büyük

Cambridge Üniversitesi Dünyadaki Bitcoin Kullanıcıları Hakkında Yaptığı Çalışmada  Kripto para birimleri ve cüzdan kullanıcılarının sayısını Ele Aldı Gelin Bu Çalışmayı Yakından İnceleyelim.
Yapılan Araştırma Anketine Airbitz, Armory, Bitgo, Blockchain, Coinbase, Greenaddress, Ledger, Jaxx, Mycelium, Samourai ve Xapo dahil olmak üzere yirmi altı cüzdan sağlayıcısı Katıldı. İlk Olarak Değerlendirme Sonuçlarının Sadece Bitcoin Cüzdanları Üzerinden Olmadığını Belirtmek İstiyoruz.
Raporda ”Toplam cüzdan sayısının 2013’teki 8,2 milyon iken 2016’da yaklaşık 35 milyondan 4 kat arttığı Tahmin Edilmekte.” İfadesine Yer Verildi.
Ayrıca Yapılan Açıklamada Kripto Para Cüzdanının Başlangıcından Şimdiye Kadar Geçen Zamanda Açılmış Fakat Aktif Olarak Kullanılmayan Birçok Cüzdan Bulunduğundan Dolayı Aktif Cüzdan Sayısı Hesaplanmıştır.
Günümüzde kullanılan Aktif Cüzdan Sayısının 2013 yılında 0.6 milyondan 2.6 milyona, 2017’de 5.8 milyon ile 11.5 milyon arasında arttığı tahmin edilmektedir.
Bitcoin ne kadar büyük?
 
Son Olarak Araştırmacılar Dijital Cüzdan Kullanıcıları Sayısını Hesaplarken Her Birey Birden Fazla Hatta Yüzlerce Cüzdan Oluşturabileceğinden Ve Piyasada Bulunan Yüzlerce Exchange Sitesinide Ele Aldığımızda Sonucun Tam Olarak Asla Belirlenemeyeceğini Belirtiyor.
 

Teknochain - 12 Apr 2017, 17:36
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.