search delete menu

Bitcoin Ne Zaman Alınır, Satılır ?

”Kripto Para Sektöründe Yatırım Stratejisi Nasıl Oluşturulur” başlıklı konumuzun devamı niteliğinde Bitcoin ne zaman alınır, ne zaman satılır ? soruları üzerinde biraz duracağız.

Bitcoin ile tanıştınız, fazlasıyla volatilit bir piyasası olduğunu 24 saat içerisinde 1000, 2000$ civarlarında düşüş yükseliş yaşayabileceği konusunda bilginiz var. İşte tamda bu noktada sıklıkla sorun yaşadığınız durumlardan biriside hangi seviyeden Bitcoin alayım satayım şeklinde oluyor.

Bitcoin için verilebilecek rakamsal bir alım seviyesinin olmaması itibariyle ilk olarak kendi yatırım stratejinizi oluşturmanız fazlasıyla önem teşkil ediyor.

Yani bu ne demek bir örnekle açıklayalım 10.000 Tl paranız var ve bunu maksimum 3 ay gibi bir süreçte 13.000 Tl yapmak istiyorsunuz hedefiniz aylık olarak portföyünüzde %10 artış sağlamak işte bu basit adımı belirlemek size ciddi anlamda fayda sağlayacaktır.

Neden ?

Çünkü stratejinizi belirlemezseniz sizde Bitcoin piyasasında balinaların yerden yere vurduğu yatırımcılar arasına girersiniz, açık ve net. Koymuş olduğunuz hedefler olası kayıp durumlarında bilinçsizce hareket etmenize engel olacaktır. Bunun yanında bu kazanç hedeflerinizi gerçekleştirdiğinizde oluşan özgüven ileriye dönük adımlarınızı daha net atmanızı sağlayacak.

Geçmişe Bakmak

Şimdi birkaç ay geriye Mayıs ayına gidelim ve ”Kripto Para Piyasası Adeta Çakıldı, Ne Yapmalısınız ?”  başlıklı yazımıza bir göz atalım o tarihte ciddi anlamda düşüş yaşanmıştı ve yine bilinçsiz yatırımcılar paralarını kaybetti, neden çünkü sattılar. Fakat Bitcoin piyasası konusunda tecrübeli bu sert düşüşlere hakim yatırımcılar bunu alım fırsatı olarak gördü işte o aradaki ince çizgi yani bakış açısı çok önemli.

Tabi siz o düşüş sırasında elinizdeki bütün parayı Bitcoin veya bir Altcoine yatırmışsınız sert düşüş olduğu sırada alım yapıcak gücünüz yok ise bu duruma çözüm olarak sık sık kullanılan Parça Alım Stratejisini uygulamak size büyük oranda fayda sağlayacaktır heleki bu piyasada.

Yani elinizdeki örneğin 10.000’Tlyi Bitcoin’e yatıracaksınız direk hepsini değilde en azından 5.000’ini atın ardından bir süre bekleyin piyasanın tepkisini bir görün. bundan sonraki ileryelen süreçte tekrar ne yapmanız gerektiğine karar vermeniz yararınıza olacaktır.

Şimdi şu bahsetmiş olduğumuz piyasanın düşüş resmine bakacak olursak. Piyasanın o tarih için en değerli ilk 10 Kripto parasındaki bu düşüş yüzdelikleri gerçektende yüksek ve tabi düşüşün birde çıkışı olduğunu düşünürsek akıllı yatırımcılar için paha biçilemez bir fırsat oluştuğunu söylemek mümkün.

İşte o düşüşün yükselişi. Biz Bitcoin için bakalım olaya bir veya iki yıl değil yaklaşık 8 aylık bir süreçte Bitcoin ve diğer kripto paraların geldiği nokta. Yukarıdaki ekran görüntüsündeki fiyatlarda satanların yaşadığı pişmanlığı düşünebiliyormusunuz. Belki sizde onlardan birisiniz bu tür olaylardan ne zaman ders çıkarmaya başlarsanız kazancınızda o denli artar.

Son olarak ‘‘Kripto Para Piyasası Adeta Çakıldı, Ne Yapmalısınız ?” başlıklı yazımızda sert düşüş yaşayan piyasa için tavsiye niteliğinde yazmış olduğumuz paragrafın bir kısmı

Bu noktada yapılacak en güzel hareket beklemek olur, unutmayın satmadığınız sürece zarar etmiş olmazsınız. Şu anda genel anlamda ciddi bir düşüş yaşandı bilinçli yatırımcılar için bu yeni alış pozisyonları anlamına gelebilir ancak piyasanın biraz sakinleşmesini beklemekte fayda var.

Sattığınızda zarara geçersiniz, beklediğinizde değil bu söz aklınızın hep bir köşesinde dursun. Elinizdekinin farkına varın, Bitcoin yani herkesin dediği gibi dijital altın öyle bir gecede bir ayda uçup gidicek kolay kolay yıkılacak birşey değil, bu düşüşler Bitcoin’in doğasında var, olmak zorunda hala test aşamasında olan bir teknoloji. sonuç olarak öldürmeyen şey güçlendirir, Bitcoin’e olan tamda bu. 

Teknochain - 22 Aug 2017, 19:16
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.