search delete menu

Bitcoin'de Yükseliş Sürüyor 5000$ Direncini Kırabilecek Mi ?

Bitcoin’de yükseliş sürüyor. Son zamanlardaki uzun bekleyişin ardından ciddi bir ivme yakalamış durumda. Altcoinlerde ise bir miktar geri çekilme yaşandı.
Özellikle Çin’den gelen haberler neticesinde ciddi düşüşler yaşayan Bitcoin yaklaşık bir ay gibi bir süreçte mevcut düşüş trendini ve sonrasında stabilliğini korudu son bir haftadır ise %12’lik yükseliş trendi ile yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Kripto para piyasasının hacmide Bitcoin’e bağlı olarak yükselişini sürdürüyor. Bitcoin gold söylentilerinin çıkması sonrası kafalarda soru işareti oluşmaya başlamıştı. Bitcoin Cash‘in piyasaya sürülmesi sonrası yaşanan düşüş akıllara geldi. Fakat bu sefer Bitcoin uzun bekleyişin meyvesini vermeye başladı.

Bitcoin nasıl bir trend izleyecek ?

Şimdide kafaları bu soru kurcalıyor. Bitcoin yükseliş trendini sürdürecek mi ? Yoksa yine 5000$ seviyelerinden bir geri çekilmemi başlayacak.
Dünya’nın büyük bir kısmı Bitcoin’e sıcak bakıyor. Her ne kadar Avrupa kripto para birimleriyle arasına resmi bir mesafe koymuş olsada, bu yıl içerisinde gerçekleşen Japonya’nın Bitcoin’i yasal olarak tanımlaması diğer devletler tarafından Bitcoin’in daha görünür olmasını sağladı. Özellikle bu yıl büyük kuruluşlar Bitcoin’i takibine aldı. Aslına bakarsanız bu yükseliş tamda bunların neticesinde gerçekleşmeye devam ediyor.

Grafik üzerinde Bitcoin’i incelediğimizde ise yükseliş trendini koruduğunu ve 5000$ direncini kırma konusunda kararlı olduğunu görüyoruz. 20 günlük hareketli ortalama ile Bollinger bantları bu durumu destekler nitelikte. Parabolic sar indikatöründe noktalar arası mesafenin artması trendin güçlendiğine işaret ediyor.
Fakat işlem hacminde bir miktar geri çekilme yaşandığını görüyoruz. Yükselişin sürmesi konusunda işlem hacmi güçlü bir gösterge niteliği taşıyor.
4930$ seviyesi ciddi anlamda stratejik bir nokta niteliği taşımakta. Bu direnç seviyesinin kırılması Bitcoin’in tüm zamanların en yükseğinde seyretmesi olası görünüyor.
Sonuç olarak Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni rekor ile karşımıza çıkacak.

Teknochain - 10 Oct 2017, 12:42
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.