search delete menu

Blockchain Hackathon Etkinliği İstanbul'da Gerçekleşiyor

Bitcoin’in herkes tarafından bilinmesine rağmen, arkasındaki teknoloji Blockchain hakkında bilgi sahibi çok az insan var. Son dönemdeki gelişmelerle birlikte Blockchain altyapısının sektöre getirdiği yenilikler, bu alanda yeni bir çağın açılacağına dair ipuçları veriyor.
Ancak bu değişimin gerçekleşmesinin önünde pek çok problem bulunmaktadır. Teknik problemlerin dışında, dünya genelinde en büyük problem, bu alanda yeterli geliştirici (yazılımcı&tasarımcı) bulunmamasıdır. Özellikle Türkiye’de kriptoparalara büyük ilgi olmasına rağmen, yeni ürün geliştirme kısmında oldukça eksik durumdayız. Yani kullanıyoruz, ancak üretmiyoruz.
Uzun yıllar Türkiye ve Amerika’da yazılım alanında çalışmaları ile seri girişimci olarak tanıdığımız Kemal Apaydın bu alanda yeni bir çözüm getiriyor. Blockchain alanında son 5 yıldır mining ile başlayan, San Francisco’da bulunduğu süre içerisinde işin daha çok teknoloji tarafında çalışmalar yapan Kemal Apaydın liderliğinde, etkinlik alanında deneyimli Ali Perik, Ezgi Erdem ve Zeynep Özbay, Türkiye’nin ilk Blockchain Eğitim Hackathonu olan Blockcircus’u düzenliyorlar. Etkinliğin amacı bu alana ilgili yazılımcı ve tasarımcıları, ekosistemdeki başarılı eğitmen ve mentorlarla biraraya getirerek blockchain üzerine ürün geliştirebilmelerine yardımcı olmak. Ücretsiz gerçekleşecek etkinlik 29 Haziran-1 Temmuz arasında İstanbul Kolektif House Levent’de olacak.
Blockcircus; girişimcilik ekosisteminin blockchain katalizörü olmayı hedefliyor. Kısa süre içerisinde 20+ mentor, 12 partner ve birden çok sponsorluk ile etkinliğe destek verenlerin arasında IBM, 500 Startups ve Hackquarters gibi yakından tanıdığımız firmalar da var. Etkinlik sadece yerel bir problemi değil, global ölçekte blockchain alanında en büyük problemlerden birine çözüm olabilir. Bu nedenle yakın dönemde San Francisco ve Berlin’de de etkinliğin düzenlenmesi için çalışmalara şimdiden başlanmış. Şimdiye kadar Blockchain’i Bitcoin ile bir tutan genel kanının değişmesi gerektiğini anlatan Apaydın, ‘’Blockchain; Bitcoin’den çok daha fazlası, bu işin teknoloji tarafında dünya genelinde çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Türkiye olarak bu treni kaçırmamalıyız.’’ diyerek bu konuda hızlı hareket etmemiz gerektiğini belirtiyor.
Konuyla ilgili workshoplara katılabileceğiniz, başarılı eğitmen&mentorlarından destek alarak ürün geliştirebileceğiniz Türkiye’nin ilk Blockchain eğitim hackathonu, Blockcircus’a buradan başvurabilirsiniz; https://blockcircus.com/
Sorumluluk Reddi: Bu metin sponsorlu bir makaledir. Bahsi geçen ürün ya da hizmetle alakalı oluşacak durumlardan teknochain.com sorumlu tutulamaz. Reklam politikamız hakkında bilgi almak için Reklam / Advertise

Teknochain - 08 Jun 2018, 15:05
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.