search delete menu

Blockchain Tabanlı Havacılık Kayıt Sistemi : Aeron

Aeron, Aeron Register adı verilen ve uçuş güvenliği üzerine odaklanan, küresel bağımsız bir havacılık kayıt sistemi kuran yazılım şirketidir. Eylül ayında başarılı bir ön satış sonrası Aeron ekibi, insanların ARN tokenlerini almalarına ve çığır açan Aeron Kayıt ekosisteminde ilk kullanıcılardan olma şansını veren halka açık token satışlarını başlattı.

Blockchain teknolojisi ile güçlendirilen Aeron Register, çevrimiçi portal veya mobil uygulamalarla erişilebilen global bir havacılık veritabanı içeriyor. Şirket zaten ilk kullanıcılarına hizmet vermeye başladığı aerotrips.com adlı pilotlar ve uçuş okulları için bir portal açmıştı.

Aeron Nedir, Nasıl Çalışır?

Havacılık endüstrisi karmaşık ve çok yönlü, genellikle izole edilmiş ve bazen modası geçmiş veri sistemleri kullanmaktadır. Verilerdeki tutarsızlıklar, yalnızca gelirleri ve operasyonel bütünlüğü etkilemekle birlikte insan hayatına nüfuz eden çeşitli sorunlara neden olabiliyor.

En önemli sorun pilotlar ve uçuş eğitmenleri pilotun gerçekte sahip olmadığı deneyimleri talep etmek için uçuş kayıtlarını taklit edebilir.İnsan hatalarının haricinde kazalar eksik verilerden kaynaklanmaktadır. İster veri girişi ya da uçak parçaları, bakım defterleri vb. için uygun arka plan eksikliği nedeniyle ortaya çıkmış olsun. Bu sorunların tümü, uçuş alogaritmaları ve bakım veritabanları için değişmez kayıtlar yaratan Blockchain teknolojisi ile çözülebilir.

aeron blockchain

Aeron Kayıt sistemi, kamu denetimi için mevcut olan ve bunu sahtesinden ayırt edebilen bir sistem. Blockchain teknolojisi ile pilot ve uçak log kayıtlarını bünyesinde barındırır. Müşteriler için havaalanları, uçak bakım ve servis şirketleri arasındaki iletişim aşamasında veri alışverişini oldukca kolay kılar.

Aeron Pilotlar, uçuş okulları, uçak operatörleri ve diğer havacılık şirketleri için günlük verileri toplamak ve doğrulamak amaçlı özelleştirilmiş uygulamalar kullanır. Aeron Kayıt sistemi, yedek parçaların orijinal olup olmadığını ve bakımların standartlara göre yapıldığını onaylamak için uçak bakım kayıtlarına ve yedek parçaların izlenmesine de uygulanabilir.

Aeron ayrıca, 1994 yılından beri faaliyet gösteren, Kıbrıs’taki ilk EASA lisanslı uçuş okulu olan Griffon Aviation ile ortaklıkta anlaştığını açıkladı. Okul, kapsamlı bir pilot kurs yelpazesi sunmaktadır. Temel tanıtımdan gelişmiş uçuş eğitim derecelerine kadar. Ayrıca Aeron Diğer uçuş okulları ve havacılık şirketleri ile erken denemeler için işbirliğine açıktır.

Aeron, telekomünikasyon ve finans alanında 15 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Artem Orange tarafından yönetiliyor. Artem ayrıca iki ulusal hücresel operatörün eski CEO’su. Aeron ekibi, profesyonel Solidity geliştiricileri, UX / UI tasarımcıları ve pazarlama uzmanlarından oluşuyor.

Aeron tokenlerini %10 ön satış avantajı ile satın almak için -> aeron.aero

Sorumluluk Reddi: Bu metin sponsorlu bir makaledir. Bahsi geçen ürün ya da hizmetle alakalı oluşacak durumlardan teknochain.com sorumlu tutulamaz. Reklam politikamız hakkında bilgi almak için Reklam / Advertise

Teknochain - 20 Oct 2017, 18:28
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.