search delete menu

Boise Şehri, Altyapısını Geliştirmek İçin Blockchain Kullanacak

Veri bütünlüğü hizmeti sunan ULedger şirketi Idaho eyaletinin başkenti Boise teknoloji altyapısını Blockchain ile güçlendirmek adına şehrin yöneticileriyle anlaşarak çalışmalarına başladı.
Boise şehrinin CIO’su Darrin Harris Blockchain’i getiren ilk şehir yönetimi olduklarını ve bu teknolojinin sağlayacağı birçok faydayı uygulamaya geçirmek için heyecan duyduklarını dile getirdi. Harris, Boise şehri vatandaşları için ULedger ve Blockchain ile birlikte veri güvenliği risklerini en aza indirmeyi, veri bütünlüğü ve devamlılığını sağlamayı hedeflediklerini söylüyor. Harris bu çalışmaların Boise’yi ülkenin en yaşanabilir şehri haline getirme misyonuna uyduğunu da sözlerine ekliyor.
ULedger CEO’su Josh McIver da hem ULedger hem de Boise şehri için oldukça faydalı olan bu anlaşmayı duyurmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Iver Blockchain kullanarak veri saklamanın verimsizliği ortadan kaldırmak adına bir standart haline geleceğini düşünüyor. ULedger CEO’su şehrin kritik verilerinin şeffaflığı, bütünlüğü ve güvenirliğinin son derede önemli olduğunun da altını çiziyor.
Iver son olarak bütünlük ve güven eksikliğini geleneksel veri tabanı yapılarının başarısızlığının sebebi olarak gösterirken işletmeler için verilerin en değerli varlıklarından biri haline geldiğini ve Blockchain teknolojisinin veri bütünlüğü için oldukça önemli olduğunu sözlerine ekledi.
Kaynak: FinanceMagnates

Teknochain - 12 Sep 2017, 17:19
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.