search delete menu

Bulut Madencilik (Cloud Mining) Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Bulut Madenciliği kısaca etliye sütlüye karışmadan parası neyse verip sesiyle , ısısıyla , elektriğiyle uğraşmadan madencilik yapmak olarak tanımlayabiliriz. 

Neden Bulut Madenciliği ?

Eğer bir madencilik cihazı alıp ona ayıracak vaktiniz yoksa, internet üzerinden güvenilir bir firma ile anlaşıp verdiğiniz paraya göre hashrate gücü satın alıp kolayca Bitcoin veya altcoin madenciliğine başlayabilirsiniz.

anlaşmış olduğunuz şirket sizin yerinize cihazınızı alır, kurulum işlemlerini gerçekleştirir ve sizde Bitcoin veya diğer birçok altcoinin madenciliğine başlama imkanı bulmuş olursunuz. tabi anlatılırken iyi güzel kafaya yatıyor fakat dikkat edilmesi gereken ciddi noktalar var.

Ponzi Oyununa Düşmeyin

Ponziden kısaca bahsetmek gerekirse var olmayan birşeyi değerli gösterip ve yine o var olmayan şey üzerinden insanlara vaatlerde bulunmak.

işte bunun bulut madenciliğine uyarlandığını düşünün genellikle alan adından miner tarzında sözcükler geçen alan adları seçilir. reklamı yapılır fotoğraflar videolar (sözde) yasallığını ifade eden belgeler yüklenir ve reklamlar ile insanlar ponzinin içine çekmeye çalışılır. Evet belki bir süre paranızı alırsınız bu haftalar hatta aylarca sürebilir ta ki ponzi sistem ben kazancımı aldım diyene kadar, bu süreçte ne şirketten nede sahiplerinden eser kalmaz ve verdiğiniz para havaya gider.

Gerçekci Madencilik

Şunu aklımızdan çıkarmamamız lazım Günümüzde madencilik bundan dört beş sene önceki bilgisayarın işlemcisi veya yeri geldiğinde ekran kartı ile yaptığımızdan çok daha zor. Özelliklede Bitcoin madenciliğini bilgisayarınızdan yaparak gelir etmeniz mümkün değil demek yanlış olmaz işte bu noktada katılmak istediğiniz Bulut madencilik ( Cloud mining) şirketinin size sunduğu imkanlara iyi bakın siz yatırdığınız parayı bir iki ay gibi bir sürede amorti etmeyi vaad ediyorsa kesinlikle uzak durun.

Ne Yapmalıyım ?

Tabi ki gözünüzün önünde kendi cihazınızla madencilik yapmanız en güveniliri. Fakat şu an için Yurtdışından Miner cihazlar satın alıp getirtmek oldukca zahmetli bu yüzden Türkiyeden İkinci el bir cihazı yarı veya üçte bir fiyatına satın alma yoluna gidebilirsiniz, ancak cihazı aldınız iş bitmedi daha yeni başlıyor. Miner cihazların kurulum ve ilerleyen çalışma süreci gerçektende sıkıntılı zamanlardır, kurulumu için iyi bir kodlama bilgisine sahip olmanız gerekli ayrıca elektriği ücretsiz veya çok düşük ücretlerle ayarlayabilmenizde gerekli diğer etkenler arasında soğutması muhafaza etmeside cabası ancak bunlar gözünüzü korkutmaktan ziyade işin ciddiyetini anlamanıza yardımcı olmalı. Tavsiye konu ile yazımızı sonlandırıyoruz.

Bitcoin Madenciliğine Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknochain - 10 May 2017, 13:55
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.