search delete menu

Coincheck Kullanıcılarına Bitcoin Üzerinden Faiz Kazanma İmkanı Tanıyor

Japon exchange şirketi Coincheck kullanıcılarına Bitcoin mevduat hesapları üzerinden faiz kazanmalarını sağlayacak bir sistem geliştirdi. Ancak, hizmet şu anda Japon Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) onayına kadar kısıtlanmıştır.

Dört Faiz Planı

Coincheck, düzenleyici onay bekleyen Bitcoin Faiz Ücreti Hesapları BaşlattıPazartesi günü, Coincheck kurucularından ve Yusuke Otsuka atmış olduğu tweetde müşterilerinin Bitcoin ile mevduat hesabı oluşturarak yıllık %5’e kadar faiz kazanma imkanı sunduklarını açıkladı

Coincheck, düzenleyici onay bekleyen Bitcoin Faiz Ücreti Hesapları Başlattı
                 Coincheck gazete haberi

Şirket, Coincheck’in web sitesinde bu hizmeti ” Coincheck Lending ” olarak adlandırıyor. açıklamasındada şu yazılar mevcut: “Birikmiş paranız mı mevcut? Coincheck Lending hesabını açın ve Bitcoin ile mevduatınızı yatırın, ve %5’e kadar faiz oranından faydalanın ”
Dört plan mevcut

  • 14 gün % 1 yıllık faiz oranı için
  • 30 gün % 2 yıllık faiz oranı için
  • 90 gün % 3 yıllık faiz oranı için
  • 365 gün % 5 yıllık faiz oranı için

Otsuka, “90 gün boyunca 10 Bitcoin yatırım yapan bir hesap sahibi kabaca 0.07 bit kazancı kazanacaktır” şeklinde belirtti

Riskler Ve Uygunluk

Coincheck, düzenleyici onay bekleyen Bitcoin Faiz Ücreti Hesapları Başlattı“Kayıt işlemlerini tamamlayan tüm Coincheck kullanıcıları bu hizmetten yararlanabilir.” şeklinde yapılan açıklamada ayrıca yakın zamanda Bitcoin dışında alternatif altocinlerinde sunulacağı belirtildi Ethereum, Ripple, Monero, Factom ve Augur gibi altcoinler yakın zamanda bu hizmette yerini alabilir.
Otsuka “Bu teklifte yer almak isteyen kullanıcılar,” pekde güvenli olmayan bir sözleşme olan tüketim kredisi anlaşması konusunda mutlaka görüş birliğine varmış olması gerekir.” dedikten sonra ekledi “Kullanıcıların, Coincheck’in iflası halinde birikmiş kripto para birimleri alamama riski mevcut. ayrıca hesaplarında birikmiş kripto para birimlerini ayrı fonlar olarak yönetemezler.
Coincheck’in Bitcoin Faiz Planı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ? 
İlginizi Çekebilir: Japonlar Bitcoin’i Beklentinin Üzerinde Kullanıyor

Teknochain - 10 May 2017, 16:04
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.