search delete menu

Coinmarketcap Verileri İnceleme

Kripto Para sektörüne dair anlık değer, grafikler ve bunun gibi birçok önemli bilgi sunan Coinmarketcap analiz konusunda size büyük yardım sağlayacaktır. Arayüzü sade ve anlaşılır şekilde ancak biz işleri biraz daha kolaylaştırarak bunları tek tek inceleyelim.
Siteye girdiğinizde direk sizi Coinler ve Kripto Para sektörü ile alakalı bazı bilgilerler karşılamaktadır.

1-O an piyasada bulunan kendi blok zinciri bulunan Kripto Paraların adetini belirtir.
2-Kripto Varlık dediğimiz kendi blok zinciri bulunmayan Ethereum gibi akıllı kontrat destekleyen platformların üzerine kurulmuş coinlerdir.
3-Dünya üzerinde faaliyet gösteren Kripto Para borsalarının toplam sayısı.
4-Kripto Paraların toplam değerini belirtir.
5-Son 24 saat içindeki işlem hacmini belirtir.
6-Kripto Para Piyasasının ne kadar Bitcoin’i domine ettiğini gösterir. Örnek vermek gerekirse görselde %50.9 yani Bitcoin şu anda bi şekilde piyasadan kalksa 4 de bahsetmiş olduğumuz değerin %50.9’u kaybolur.
7-Üzerinde bulunduğu Kripto Paranın Toplam Market değeri.
8-Kripto Paranın o anki fiyatı.
9-Dolaşımdaki Kripto Para adeti, Örneğin görsel üzerinde şu anda piyasada toplam 16,511,787 adet Bitcoin bulunduğu belirtilmiştir.
10-Kripto Paranın son 24 saat içinde gerçekleştirilen işlem hacmi. 11-Kripto Paranın 24 saat önceki değer ile şu anki değeri arasında oluşan farkın yüzdelik gösterimi. (Yeşil renk artış, kırmızı ise düşüş göstergesi)
Ve son olarak rakamla belirtmediğimiz bazı Coinlerin Curculating supply kısmında bulunan işareti o coinin madenciliğinin yapılmadığını belirtir.

Teknochain - 17 Aug 2017, 16:53
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.