search delete menu

Credit Suısse Yatırım Müdürü James Dısney: Blockchain Uygulamalarında Sınır Gökyüzüdür

Credit Suisse Bankasının küresel yatırım müdürü James Disney, Blockchain teknolojisinin bankacılık sektöründeki uygulamalarına ”sınırımız gökyüzüdür”diyerek cevap verdi.
Borçla finanse edilen kaldıraçlı satın alma yöntemlerini ele alarak özel sermaye işlemlerinin işlenmesinde Blockchain teknolojinin bir örneğini örnek aldı.
Disney, 2017 ekim ayında CNBC’nin “Fast Money” programında yaptığı röportajda Blockchain’in özel sermaye işlemlerinde harcanan zamanı önemli ölçüde azaltabileceğini iddia etti. Blockchain ile bir işlemin birkaç dakika içinde tamamlanabileceğini belirtti.
”Bugün borçla finanse edilen kaldıraçlı satın almaları kullanan özel sermaye işlemleri 20-30 gün kadar sürebiliyor.Blockchain teknolojisi ile bu yalnızca birkaç dakika alabilir. Çok kısa bir sürede milyon dolardan fazlasını kazanabilir ve diğer işlerimizi halledebiliriz.”

Kripto Paraya Öncülük Eden Bitcoin E-mail’e Benzetiliyor

Röportajda Disney, bir numaralı sanal para birimi olan Bitcoin’i, ilk “katil” İnternet uygulaması olarak kabul edilen e-postaya benzetti. Bitcoin’in ilk “katil” Blockchain teknolojisi uygulaması olduğunu iddia etti. Teknoloji ile ilgili yeniliklerin yakın gelecekte de süreceğini belirtti.
Disney ayrıca, Credit Suisse tarafından, Blockchain‘in yatırımlardaki muhtemel uygulamalarını değerlendirmek için ileri sürülen çeşitli girişimlerini açıkladı. Deneysel projelerin şirketin diğer bölümlerinde yapıldığını belirtti.
” Bence, sınır gökyüzüdür. Henüz çok, çok erken bir safhadayız”

Blockchain Teknolojisi Nedir ?

Blockchain teknolojisi, kişilerin güvenilir bir şekilde üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan dijital bir işlemi gerçekleştireceği bağımsız bir platformdur. Blockchain, çalışmasında üç teknoloji kullanmaktadır: Internet, özel anahtar şifrelemesi ve teşvikle alakalı bir protokol(Madencilik) .

Teknochain - 12 Oct 2017, 08:36
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.