search delete menu

Cüzdanınızda Neo Coin Tutarak Nasıl Gas Kazanabilirsiniz?

İçindekiler

2014 yılında Antshares ismiyle piyasaya sürülen geçtiğimiz yıl ismi Neo olarak değiştirilen Çin’de geliştirilmiş ilk Blockchain platformu Neo coini cüzdanınızda tutarak nasıl Gas kazanabilirsiniz bunu inceleyeceğiz.
GAS, Ethereum platformunun Etherine benzer şekilde, sistemdeki uygulamalar tarafından kullanılan bir para birimidir. GAS, kişisel bilgisayarınıza indirdiğiniz cüzdanınızda NEO coin tutmanız sonucunda üretilen kripto para birimidir. İstediğiniz zaman GAS coinleri NEO coin’e çevirebilirsiniz. GAS borsa üzerinde ayrı olarak da satın alınabilir. Güncel Gas fiyatını buradan takip edebilirsiniz.

Başlarken

İlk olarak neo.org/download resmi Neo web sayfası üzerinden cüzdan çeşitlerini görüntülüyoruz. Anlatımı kırmızı kutucuk içine almış olduğum Neo wallet üzerinden yapacağım.

Download butonuna tıkladığımızda cüzdanı indirmemiz için bizi Github adresine yönlendirecek. Bu kısımdan işletim sisteminize göre seçim yapabilirsiniz. Ben windows işletim sistemi için geliştirileni seçiyorum.

İndirme işlemini tamamladıktan sonra sıra cüzdan oluşturmaya geldi. Kırmızı kutucuk içine almış olduğum ”Create a new wallet” butonuna tıkladıktan sonra açılan kutucuğa şifremizi giriyoruz.

”Generate keys” dedikten kısa bir süre sonra aşağıda görmüş olduğunuz ekran sizi karşılayacak ve Neo cüzdanınızı oluşturmuş olacaksınız. Bu bilgileri saklayın ve kimseyle paylaşmayın yoksa cüzdan güvenliğiniz tehlikeye girecektir.

Şimdi sıra geldi cüzdanımıza giriş yapmaya ”Login using a saved wallet” butonuna tıkladıktan sonra açılan kısımdan cüzdanımızı seçip şifremizi giriyoruz. Şimdi geriye tek birşey kaldı mevcut veya satın alacak olduğumuz Neo’ları cüzdana göndermek bunun için Receive kısmından size verilen adresi kullanacaksınız.

Neo cüzdanınıza geçtikten sonra yapmanız gereken herhangi birşey yok otomatik olarak cüzdanınızda gas birikecektir. Claim butonuna tıkladığınızda biriken Gas cüzdanınıza aktarılacaktır.

Teknochain - 14 Mar 2018, 10:58
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.