search delete menu

DARPA Blockchain Tabanlı Sohbet Platformu Geliştiriyor

ABD Savunma Projeleri Araştırma Enstitisü (DARPA)Crypto-Chat geliştiricisi Itamco ile yeni bir Blockchain projesi için masada.
Perşembe günü yayınlanan habere göre Darpa  ile anlaşmaya varan Itamco Abd askeri birimleri için Blockchain tabanlı yüksek güvenlikli şifrelenmiş bir mesajlaşma platformu yaratmak için kolları sıvadı.
Itamco araştırma direktörü Joel Neidig, basına yaptığı açıklamada “Blockchain teknolojisini kullanarak askeri düzeyde bir şifreleme yazılımı geliştirmek adına DARPA ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Mevcut gizlilik mimarisine Blockchain teknolojisini ekleyecek olan ITAMCO, bir mesajı gönderilen ve alınan şeklinde dağıtık bir yapı şekline getirerek, hacklenmesi neredeyse imkansız olan bir platform yaratmayı amaçlıyor. Uygulamanın merkezi olmayan mesajlaşma omurgası, kullanıcıların güvenli bir şekilde mesaj göndermesine ve birden fazla kanalda dağıtık bir veri tabanı üzerinden izlenebilecek diğer işlemleri yürütmesine izin vermeyi amaçlıyor.
Daha öncede Crypto Chat gibi başarılı bir uygulamaya imza atan Itamco, Darpa ile birlikte giriştiği bu proje ile başarılı bir işe imza atıcak gibi duruyor.

Teknochain - 26 May 2017, 16:32
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.