search delete menu

Dev Perakende Şirketi Alza Bitcoin Kabul Ediyor

Avrupanın dev perakende şirketlerinden Alza Bitcoin kabul etmeye ve Prague , Bratislava’daki satış noktalarına Bitcoin atm’si yerleştirmeye başladı.
Çek haber kaynağı Lupa‘nın yayınlamış olduğu habere göre, Alza’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlaması ile Avusturya, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde Bitcoin’in yaygınlaşmasına büyük katkı sağlayacaktır.
Yerleştirilen Bitcoin Atmlerinden

Bitcoin Kabul hareketinin hem uluslararası hemde yerli müşterinin talebinden kaynaklandığını söyleyen bir alza sözcüsü ayrıca şunlarıda belirtti;
“Prag, bugün Bitcoin’in Avrupa’daki en önemli merkezlerinden biri. Alza’nın İnternet pazarlama sorumlusu, “Bitcoin” ticaretini başlatarak, bu ödeme şeklinin artan popülaritesi ve yeni teknolojinin potansiyelini destekliyoruz.”

Bitcoin ödeme kabulünü gösteren açıklama Bknz. Payment Options


Uygulama Bitcoin ödeme sağlayıcısı Bitcoinpay yardımı ile gerçekleşti. Bir iade işlemi durumunda para iadesinin pound , sterlin , euro gibi birimlerle yapılabileceği Bitcoin ile geri ödeme yapılamadığı belirtildi.
Ayrıca yapılan açıklamalarda Bitcoin’in sadece bir başlangıç olduğunu ilerleyen günlerde Ethereum , Litecoin gibi kripto para alternatiflerininde ekleneceği söylendi.
Dev Perakende Şirketi Alza’nın Bitcoin İle Ödeme Kabul Etmesi Sizce Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyecek? Yorumlarda Belirtebilirsiniz.
 

Teknochain - 18 May 2017, 17:48
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.