search delete menu

Dubai Kendi Kripto Parasını Çıkarmak İçin Hazırlık Yapıyor

Dubai Hükümeti ekonomi departmanının bağlı kuruluşu EMCREDİT ve OBJECT TECH GRP adlı ingiliz firmasının yaptığı anlaşmayla dijitial para çalısmalarına başladılar.
EMCASH adı verilecek yeni dijital para blockchain tabanlı olup temassız ödemelerde kullanılmayı amaçlanıyor.EMCASH dijital para EMPAY cüzdan aracılığıyla kullanılıcak.Dubai vatandaşları EMCASH ile ‘günlük kahve,çocukların okul ücretlerinden para transferlerine birçok alanda’ ödeme yapabilicekler.
Dubai ekonomi genel müdür yardımcısı Ali İbrahim:
“Dijital para birimi çeşitli avantajlara sahiptir – daha hızlı işlem, gelişmiş teslimat süresi, daha az karmaşıklık ve daha az maliyet.İnsanların Dubai’de yaşama ve iş yapma biçimini değiştirecek ve iş dünyasına ödeme kolaylığı ve yaşam kalitesini iyileştirmek için dijital para kullanımı dubai için dev bir adım olucak. ”

Tam olarak hangi blok zincir teknolojisinin kullanılacağı veya emCash’in nasıl kurulacağı konusunda detaylar belli diil , ancak Emcredit CEO’su Muna Al Qassab ile devletin desteklediği bir şifrelemeyi şu sözlerle açıklıyor:””Müşteriler emPay platformundaki iki ödeme seçeneği arasında seçim yapabilirler – mevcut dirhem ödemeleri veya emCash.EMCASH para talebi gerçek talebe bağlı olarak gerçek zamanlı olarak verildiğinden dolandırıcılık ve enflasyonu da azaltıyor.
“Emcredit ve Object Tech birlikte, rekabetçi, hesap verilebilir ve yasal olarak uyumlu emCash ekosistemini geliştirecek.
Böylelikle dubai hükümeti diğer hükümetlerin bir adım öne geçmek için dijital paralarla ilgili daha çok haberlerini duyucaz gibi gözüküyor
Kaynak: Kriptopara.com.tr

Teknochain - 01 Oct 2017, 11:12
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.