search delete menu

Dünyanın İlk Blockchain Akıllı Telefonu Yolda

14.000 dolarlık Solarin Android telefonunun arkasındaki şirket Sirin Labs şimdilerde açık kaynaklı, Blockchain destekli bir akıllı telefon geliştiriyor.
The Finney olarak adlandırılan telefon ismini Bitcoin öncülerinden Hal Finney’den alıyor. Dünyanın kripto para tutabilecek kadar güvenli ilk telefonu olan Finney’in gelişimi için Ekim ayında bir fonlama etkinliği yapılacak.
Sirin’in açıklamasına göre Finney cihazları (bir all-in-one bilgisayar da söz konusu) IOTA’nın Tangle teknolojisinden güç alan bağımsız bir bir blockchain ağına sahip olacak. Cihaz varsayılan para birimi olarak SRN token’larını kullanacak ve sadece SRN token sahipleri tarafından satın alınabilecek. Ayrıca telefon kripto cüzdanlar ve güvenli alışveriş erişimi gibi blockchain uygulamaları için özel olarak tasarlanan Sirin işletim sistemiyle çalışacak.
Finney’in fiyatı 1000 dolar olarak belirlenmiş. Telefon 256GB dahili hafıza, 16 MP kamera ve ağır güvenlik önlemleri paketi gibi özellikleriyle bu fiyatın hakkını vermeye çabalıyor. Davranış tabanlı saldırı önleme sistemi, fiziksel güvenlik anahtarı ve kurcalamaya karşı dayanıklı özellikler cihazı güvenlik konusunda oldukça iddialı bir konuma sokuyor.
Kripto para dünyası hala niş bir pazarken telefonu kimin isteyip istemeyeceği, piyasada ne kadar tutunabileceği merak konusu.
Kaynak: Engadget
Teknochain - 27 Sep 2017, 13:09
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.