search delete menu

En İlginç Kripto Para Birimleri

Arkalarında potansiyel bir teknoloji, karşılarında ise milyarlarca kullanıcı var. Her geliştirici kendi kripto parasının en iyisi olmasını ister. Fakat bazı kripto paralar var ki onların amaçları çok daha farklı. Kimi şaka amaçlı kimiyse belirli bir konuya tepki göstermek için ortaya çıkmış.

Dogecoin (DOGE)

2013 yılında, internet söyleminde caps şeklinde tabir edilen bir görsel üzerine şaka amaçlı üretilen Dogecoin, ilginç bir şekilde ilgi toplamayı başardı. Toplam pazar değeri bir süreliğine 2 milyar doları aşmıştı.

Skincoin (SKIN)

Video oyunlarında renkli ekipmanlardan hoşlanan ve kozmetik güncellemelere para yatıranları hedefleyen Skincoin, 21 Temmuz 2017 tarihinde ICO olarak ortaya çıkmıştı. 3.5 milyon dolar pazar payına ulaşmayı başardı.

Legends Room (LGD)

Las Vegas’taki bir striptis kulübünün resmi para birimi olan Legends Room, 5 lgd sahibi olan müşterilerine ömür boyu vip hizmeti sunuyor. Toplam pazar değeri bir günlüğüne de olsa 19 milyon dolar seviyesini aşmıştı.

Potcoin (POT)

Hint keneviri endüstrisinin kripto para birimi olan Potcoin, efsanevi basketbolcu Dennis Rodman’ın Kuzey Kore’ye yaptığı ziyaretinde sponsoru olarak adından söz ettirmişti. Toplam pazar değeri 90 Milyon dolar üzerini görmüştü.

Ethereum Classic Classic

Ethereum’da yaşanan hard forkun ardından ”Ethereum” ve ”Ethereum Classic” isminde iki ayrı kripto para ortala çıktı. Bu duruma tepki gösteren bir grup ”Ethereum Classic Classic” isminde bir birim oluşturdu fakat bu çabaları sonuçsuz kaldı.

Fuck Token (FUCK)

”Finally Usable Crypto karma” gibi dahiyane bir açılıma sahip olan Fuck Token, kendini nasıl hissettiğini rahat biçimde söylemek istiyenlere hitap etmeyi amaçlayan bir kripto para olarak tanımlanıyor. Toplam pazar değeri 28 milyon dolar seviyesine ulaşmıştı.

Unobtanium (UNO)

300 yılda 250 bin adet üretilecek olan Unobtanium, dünyanın en nadir kripto para birimi olarak biliniyor. Destekçileri tarafından ”Bitcoin altınsa, Unobtanium platindir” şeklinde ifade edilen Unobtanium, 85 Milyon dolar pazar değerine kısa süreliğinede olsa ulaşmıştı.

Teknochain - 11 Mar 2018, 16:48
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.