search delete menu

Endüstri Uzmanları, Bitcoin'in 6.000 Dolar Olacağını Düşünüyor

Bitcoin’in son zamanlardaki hızlı yükselişi bir çok kesimin ilgisini çekti. Bankalardan, endüstri uzmanlarına kadar Bitcoin hakkında yorumlar geliyor. Gerçek şu ki Bitcoin fiyatı istikrarlı bir şekilde 6000$’a doğru ilerliyor.

Bitcoin’de Yükseliş Sürerken

Bitcoin’in bu hızlı tırmanışı son zamanların popüler tartışma konularından oldu. Endüstride kargaşa yaşanırken, bazı pazar liderleri fiyat artışını Bitcoin likiditesinin benimsenmesi ile ilişkilendiriyor. Örneğin Aragon’un kurucu ortağı Luis Cuende  şunları söyledi:
Bitcoin fiyatlarındaki artış, Bitcoin’in şifreli bir para birimi olması ve SegWit gibi yeni çözümler üretmesi. Anlık ödemeler için çok daha avantajlı ve yeni çözümler sunması yönüyle halkın sahip olduğu heyecanı yansıtıyor “dedi.
Herkes Bitcoin’in döviz için iyi bir seçim olduğunu düşünmüyor, özellikle fiyatların bu kadar hızlı ve yoğun bir şekilde dalgalanması nedeniyle. Sweetbridge’in kurucusu David Henderson’a göre  :
”Bitcoin’in fiyat geçmişini incelediğimizde öngörülemeyen dalgalanmalar yaşandığı görüyoruz. Bu durum günlük alım satım gerçekleştiren tüccarlar veya teminat olarak Bitcoin kullanan kişiler için işin zorluklarını gösteriyor çünkü dalgalanmalar alışık olduğumuz para birimlerine nazaran önemli ve sıktır.”

Altına Karşı Bitcoin

YouNow İş Geliştirme Müdürü Yonatan Sela’ya göre:
“Bitcoin fiyatındaki yükseliş şaşırtıcı değil. Fiyatlardaki dalgalanmalar devam edecek ancak uzun vadede Bitcoin fiyatının 6000$’ın üstüne çıkacağını kesin olarak görüyorum. Bitcoin şu anda belirgin şekilde Kripto para birimi rezervinin başında yer alıyor.  Dünyadaki ana rezerv para birimi, Altın’dan çok daha az piyasa değerine sahip olmasına rağmen şu anki durum bize geleceğinin çok parlak olduğunu gösteriyor “dedi.
Bununla birlikte, birçoğu Bitcoin teknolojisindeki özellikle blok oluşturma ile ilgili temel kusurlardan endişeleniyor. Blok üretiminin devam etmesi şu anda dünyaya baktığımızda önemli miktarda elektrik ve kaynak kullanımına bağlı. Bazıları, Bitcoin iş kanıtı (PoW) protokolüyle, diğer Altcoin’ler tarafından kullanılan iş kanıtı (PoS) protokolüyle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor.

Teknochain - 15 Oct 2017, 11:27
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.