search delete menu

EOS Nedir, Nereden Satın Alınır?

Kripto para piyasasında yaşanan yüksek volatiliteyle beraber çok sayıda kripto para uzun vadede oldukça büyük düşüş ve de yükselişler yaşamaktadır. EOS da bu paralara oldukça iyi bir örnek teşkil etmektedir, Temmuz ayında piyasaya oldukça hızlı bir giriş yapan EOS daha ilk haftasında top 10 da kendine yer edinmiş, daha sonrasında da kademe kademe değerini yitirerek biraz gerilemiştir. Kasım ayının başlarından beri yeniden adım adım yükselen EOS, pazar payının en yüksek 11. kripto para konumunda yer almıştır.

Nasıl ki “Ethereum Smart Contracts” çok sayıda kripto paralarının ERC – 20 temelli olarak oluşturulabileceği bir platformsa EOS da merkezsiz uygulamaların oluşturulabileceği bir platform olarak tasarlanmıştır. Bu manada sistemin üstünde geliştirilecek merkezsiz uygulamalar; hesaplar, veritabanları, kimlik doğrulama, asenkron iletişim ve bununla birlikte uygulama programlamaları gibi birçok olanaktan faydalana bilinmektedir.

Teknoloji

EOS teknoloji sistemi saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirme hacim kapasitesine sahip, masrafsız ve merkezsiz uygulamaların çabuk ve kolay kurulumu adına oldukça elverişli bir platformdur. EOS’un arkasında bulunan “block.one” şirketi, uzun vadede proje amaçlı teknoloji çözümlerine yoğunlaşmak istediklerini belirtmektedirler.

Proje ekibi bunlara ek olarak sunmuş oldukları açık kodlu yazılım sistemine bağlı herhangi bir uygulamayı kendilerinin geliştirmeyeceklerini, bunu platforma üye olan kişilerin yapması gerektiğini belirtmektedir. Çok fazla sayıda borsada işlem gören EOS tokenlerinin toplam sayısı 1 milyarla sınırlıdır. Dolaşımda bulunan token miktarıysa yaklaşık olarak 560 milyon dolardır.

Proje ekibi belirli sürelerle tokenleri piyasaya sürmektedirler. Tokenler hali hazırda borsalarda işlem görerek yatırım aracı olarak kullanılsalar dahi, 1 Haziran 2018 de gerçekleşecek token dağıtım etkinliğinden sonra tokenlerin “Ethereum” platformunda düzenli ve sabit bir hale geleceğini ve transferinin oldukça mümkün olmayacağını söylemekte yarar var. Belirlenen bu tarihten sonra tokenleri sadece token sahipleri kullanabilecek ve tokenler platformda geliştirilecek merkezsiz uygulamalar adına kullanılacaktırlar.

EOS Nereden Satın Alınır?

Günlük yaklaşık olarak 1 milyar doları aşan işlem hacmi ve de kimlik onaysız işlem yapılabilmesiyle ön plana çıkmış olan Binance borsasından satın alınabilmektedir.

İlginizi Çekebilir ->  Binance Kullanımı

Teknochain - 28 Dec 2017, 09:44
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.