Ether Capital Firması Kanada Borsası’nda İşlem Görmeye Başladı

Kripto para yatırım firması Ether Capital’in hisseleri, Toronto merkezli NEO Borsası’nda işlem görmeye başladı. Ether Capital, şirketin daha önce açıklanmış olan ters devir işlemini tamamlamasının ardından resmen borsaya giriş yaptı.

Ether Capital Hisseleri Resmen Kanada Borsasında

Ether Capital firmasının hisseleri geçtiğimiz perşembe itibariyle Toronto merkezli NEO Borsası’nda işlem görmeye başladı. Geride bıraktığımız saatlerde, şirketin ETHC kısaltmalı hisseleri yaklaşık 2.45 Amerikan Doları seviyesinde işlem görüyor.

Firma yetklisi Ben Roberts, şirketin 45 milyon dolarlık Kanada Doları topladığını ve şirket beklentilerinin yüzde 10 oranında düştüğünü bildirdi. Ether Capital, başlangıçta her biri 2.50 dolar olan 20 milyon hisse ihraç etmeyi hedeflemişti. Ancak bu rakama ulaşamayarak, 18 milyon hisse satabilmişti.

Şirket Fonlarını Ethereum’a Dönüştürüyor

Ben Roberts, Ether Capital’in sermaye artırım fonlarının yaklaşık yüzde 90’ını Ethereum’a dönüştürmeyi planladığını açıkladı. Şirket, yeni yapılan sermaye artırımında gelen fonların yüzde kaçının Ethereum’a dönüştürüldüğünü ise açıklamadı.

Ether Capital yönetim kurulu başkanı Som Seif, borsada işlem görmeye başlayan şirketin heyecanlı olduğunu söyledi. Yatırımcılara, ”Yalnızca Ethereum ekosistemine odaklanan ve sektörde değişkenlik yaratan ilk halka açık şirkete yatırım yapma fırsatı sunuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Takipte Kal !
Paylaş