search delete menu

Gana Teknoloji Yapay Zeka ve Blockchain'i Tıp Alanında Bir Araya Getiriyor

Green and Nature Association (GANA) Technologies, tıp alanında faaliyet gösteren şahıslar ve araştırma grupları için yapay zeka odaklı çözümler sunmayı hedefliyor. GANA şu anda yatırım toplamaya devam ediyor ve özellikle iki ana amaç uğruna bir mobil uygulama geliştiriyor: hastalar için akıllı dijital kişisel destek ve Yapay Zeka gelişimi için gerekli olan veri toplama süreci.
Tıp alanında yapay zeka bazlı çözümler getiren projeler son zamanlarda pek çok kişinin ilgisini çekiyorlar. Bu alanda çalışmalar yapan yüzlerce şirket arasında gayet büyük isimler de bulunuyor.
GANA projesinin CEO’su olan Gapseong Noh şöyle bir açıklama yapıyor:
Stres, kirlilik, nüfusun yaşlanması gibi şeyler hastalık teşhisinin doğruluk payında ve tıbbi hizmetlerin kalitesinde bir artış yaşanması gerektiğini gösteriyor. Yapay zekanın çok yüklü miktarlarda kaydı işleyebilme ve şemaları, bağlantıları inceleyebilme kabiliyeti tıp dünyasında yeni bir çağ başlatabilir.”
Zayıf Yapay Zeka (ANI) teknolojisinin kullanım sağlayabileceği alanlardan biri de kişiselleştirilmiş tıp. Her hasta için özel bir yaklaşım metodu oluşturma fikri yüzyıllardır insanların aklında olan bir şeydi ancak kaliteli bir kişiselleştirilmiş tıp fikri ancak gelişmiş veri analiz metotlarının ortaya çıkışıyla daha gerçekçi bir hal almaya başladı. ANI aynı zamanda çeşitli hastalıkların ve farklılıkların erken teşhislerinde, en iyi tedavi yönteminin bulunmasında, PET taramalarının yorumlanmasında, testlerin uygulanmasında ve yeni ilaçların bulunmasında fayda sağlayabilir.
Ancak şunu da belirtmek gerekiyor ki tıp alanında ANI teknolojisinden faydalanmak belli başlı riskler de taşıyor. Bilindiği üzere yapay zeka teknolojisinden faydalanmak için elinizde ciddi miktarda veri olması gerekiyor. Ancak eğer ki elinizdeki veri miktarı çok az ya da çok spesifik ise yapay zeka teknolojisinden alacağınız sonuçlar tam anlamıyla doğru olmayabilir. İnsan hayatının söz konusu olduğu bir alanda da böyle bir hata ihtimali elbette kabul edilemez ve GANA’daki geliştiriciler de bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalar yürütüyorlar.
GANA yapay zekanın öğrenim aşamasını ve kullanıcı verilerinin işlenme sürecini olabildiğince şeffaf hale getirmek için Blockchain teknolojisinden de faydalanacak. Veriler GANA’nın mobil uygulamasını kullanan kişilerden, tıbbı kurumlardan, hastalardan, araştırmacılardan, ilaç üreticilerinden ve dağıtımcılarından toplanacak ve böylece hata şansını minimum düzeye indirmeye yetecek kadar veri çeşitliliği sağlanmış olacak.
Kaliteli tıbbi hizmetlere olan ihtiyaç her yıl daha da büyüyor. İleri teknolojilerin çeşitli alanlarda çözümler sağladıkları bu çağda da ileri teknolojileri tıp alanına uygulayan projeler epey ilgi görüyorlar.
GANA projesi ekosistemin gelişimini sürdürmek ve yeni araştırmalar yapmak amacıyla bir ICO düzenliyor. Halka açık olarak yapılacak token satışı 21 Mayıs’ta başladı ve 20 Temmuz 2018’e kadar devam edecek.
1 GANA tokenının fiyatı 0.00005 ETH olarak ayarlandı. GANa kullanıcıları aynı zamanda verilerini paylaşma karşılığında ödül olarak token alabilecekler. Proje ICO süreci boyunca 20 bin ile 60 bin ETH arasında yatırım toplamayı hedefliyor. Halka açık yapılan satışın alt sınırı 3 ETH olarak belirlendi ve bu süreçte yüzde 10’a kadar varan bonuslardan faydalanmak mümkün.
GANA hakkında daha detaylı bilgi edinmek için projenin sitesini ziyaret edebilirsiniz: ganacoin.io
Sorumluluk Reddi: Bu metin sponsorlu bir makaledir. Bahsi geçen ürün ya da hizmetle alakalı oluşacak durumlardan teknochain.com sorumlu tutulamaz. Reklam politikamız hakkında bilgi almak için Reklam / Advertise

Teknochain - 11 Jun 2018, 22:25
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.