search delete menu

Goldman Sachs Bitcoin Pazarına Giriyor

New York Times’a konuşan Goldman Yöneticisi Rana Yared, müşterilerinin yoğun talebinden sonra bankanın Bitcoin pazarına gireceğini belirtti.
Yared, ”Müşteriler hesabımda Bitcoin biriktirmek istiyorum çünkü bunların değerli bir alternatif olduklarını düşünüyorum diyerek sürekli talepte bulunuyorlar” dedi.
Detaylar üstün körü geçilirken, Goldman’ın öncelikli politikasının direk Bitcoin alınıp satılmayacağı yönünde oldu.
Wall Street’in ilk bankası Goldman’ın Bitcoin macerasını başlatan kararını açıklarken, Yared bu ticari paketi oluşturma sorumluları arasında hala bir şüphenin olduğunu söyledi.
Kendimi Bitcoin’in dünyayı ele geçireceğini düşünerek uyanan bir hayal perest olarak tanımlamayacağım dedi ve devam etti. Katılan hemen hemen herkes, pay alacağı pastaya karşı yanlarında kendi şüphelerini de getirirler.”

Bakış Açısında Değişim

Goldman, menkul kıymetler bölümü Justin Schmidt’i işe alınca Bitcoin’e bakış açılarının değiştiğini öne sürdü.
Planların kesinliği bir kenara, haberler, geleneksel olarak kripto para birimiyle yakından ilgilenen bir endüstrinin bu ilgilerini daha da arttırdığını gösteriyor.
Goldman Bitcoin’in korkutucu tarafından da çekindiğini belirterek, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un yüz kızartıcı bir şekilde iflas ettiğini hatırlattı.
Hatta Goldman’ın kendi CEO’su Lloyd Blankfein bile Bitcoin’in kendisi için uygun olmadığını söylemişti, ki Yared’in ifadesiyle çelişen bir durum.
Anlayamadığımız risk değil ” diyerek ekledi. ”Bu sadece daha fazla dikkat etmemiz gereken bir risk.
Pazar araştırmasına geçtiğimiz yılın ekim ayında başlayan bankanın Bitcoin vadeli işlemleri ile ilgili atacağı ilk adımlar bir kaç hafta içerisinde hayata geçecek.

Teknochain - 04 May 2018, 11:47
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.