search delete menu

Google Reklam Yasağı Sonrası Kripto Para Piyasasında Düşüş Devam Ediyor

Google tarafından açıklanan; haziran ayından itibaren kripto para ve bunlarla ilişkili içeriklere yer veren reklamlar yasaklanıyor. Yapılan açıklamaya göre, yeni reklam politikası çerçevesinde kripto para, finansal getiri farkı ve çift değişkenli opsiyonlar gibi denetlenemeyen veya spekülatif finansal ürünler için reklamlar yasaklanacak.
Benzer bir adımı daha önce Facebook atmış, karar sonrası başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası bir süre gerileme yaşamıştı. Google Sürdürülebilir Reklamlar Direktörü Scott Spencer yasağın sebebini şu sözlerle açıkladı;
“Kripto paraların gelecekte hangi noktaya geleceğini bilmiyoruz ancak bugüne kadar birçok müşterinin zarar gördüğü ortada ve bu nedenle kripto para alanına temkinli yaklaşmak istiyoruz.” dedi.

Düşüş Devam Ediyor.

Google cephesinden gelen reklam yasağı ile birlikte Bitcoin 9 bin doların da altına düşerek şu sıralarda günlük bazda yüzde 5,60 düşüşle 8 bin 690 dolardan Ethereum ise yüzde 7 düşüşle 610 dolardan işlem görmeye başladı. Mevcut durumda 9.313 borsada işlem gören toplam 1560 kripto paranın şu anki piyasa değeri ise 329 milyar dolara geriledi.

Teknochain - 15 Mar 2018, 13:44
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.