search delete menu

Güney Kore Finansal Kurumlarına Göre Fintech İşsizlik Sorununu Çözebilir

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), gelecekteki fintech yenilikleri için blok zincir teknolojisinin kullanacağını açıkladı. Blok zincir teknolojisini kullanırken, düzenlemeye karşılık yeni teknolojileri desteklemeye odaklanacaklarınıda belirtti. Aynı zamanda fintech ile genç işsizlik sorununa çözüm getirilebileceği konusunda açıklamalar yaptı.
FSC’nin başkanı Choi Jong-ku, “yeni şirketler piyasalara girdikçe finans hizmeti piyasalarındaki oyuncular daha çeşitli hale geliyor. Tüm bunlara ek olarak finansal piyasalardaki rekabet daha da artıyor. Sonuç olarak mevcut finansal şirketler, hizmetlerini arttırmak için fintech hamlelerinde bulunuyor.”

Fintech ile Genç İşsizlik Sorunu Çözülebilir

Jong-ku, daha modern fintech piyasalarında gençler için avantajlar görüyor:
“Fintech, yeni teknolojilere ihtiyaç duyan bir alan. Aynı zamanda gençler için iş olanakları yaratılacak iş olanakları sayesinde fintech ile genç işsizlik sorunu çözülebilir.”
FSC, “düzenlemelerin geri çekilmesi” sayesinde işletmeler daha fazla iş olanağı yaratılabilecek ve düşük hizmet bedelleri alınabilecek. Bu sayede fintech işletmeleri, müşterilere video konuşması üzerinden veya kitle fonlaması ile yatırım yapma imkanları sunacaklar.
Kore Joong Ang Daily gazetesine göre FSC uygulamadan uygulama ödeme sistemi de onaylayacak. Bu şekilde müşteriler kredi kartı şirketleri veya ağlarını kullanmadan ürün alabilecekler. Yine de bankalar bu işlemler için işlem ücreti almaya devam edecek. Koreli gazete Toss fintech şirketinin, K Bank ve Kakao online bankalarının uygulamadan uygulamaya ödeme teknolojilerini test etmeye başladı.
Dünyanın en büyük kripto pazarlarından birine sahip olduğu düşünülen Güney Kore, ülkedeki kripto paraları daha sıkı denetlemeye başladı. Ocak 2018 tarihinde hükümet, kripto piyasalarında anonim olarak işlem yapmayı yasakladı. Hükümet, şubat ayının ortasında düzenlenen kripto karşıtı düzenleme dilekçesine cevap verdi. Hükümet ülkede kripto yasağının planlanmadığını ama “yasa dışı aktiviteleri veya belirsizlikleri” engellemek için düzenlemelerin yapılacağını ifade etti.

Teknochain - 22 Mar 2018, 18:43
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.