search delete menu

Hindistan Hükümeti Bu Yaz Bitcoini Yasallaştırmaya Hazırlanıyor

Hindistan ve Bitcoinin son birkaç yıldır olumlu bir ilişkisi oldu . Şimdi birkaç yerel haber merkezi Hindistan hükümetinin bu yaz için Bitcoin’i yasal bir ödeme şekli olarak düzenlemeye hazırlanıyor olabileceğini bildiriyor. (Bknz Bu Yaz Japonyada 260.000 Mağazada Bitcoin Geçerli Olacak.)

Hindistanda Bitcoinin Yasallığına Dair Görüşmeler

Hindistan Hükümeti Bitcoin'i Yasallaştırmaya ve Düzenlemeye Hazırlanıyor OlabilirYerel haberlere göre Hindistan’ın CNBC yayını , Hint hükümet yetkililerinin Bitcoini Yasallaştırma sürecine doğru ilerlediğini belirtti. Yakın tarihli Hindistan parlamento bakanları komitesi, ülkedeki döviz paritesinin ve sanal para biriminin kullanımını tartışmak için ilk toplantısını yaptı. Yetkililer son zamanlarda Hindistan vatandaşlarının Bitcoin ile yaptığı büyük miktardaki ticaretin farkına vardı. komite üyelerinden biri  Bitcoin kullanımına yakın zamanda ülkedeki yetkililerin karar vermeyeceğini söyledi.
“Daha fazla tartışma olacaktır; Bitcoinin yasallığı konusunda yakında bir karara varılacağını “belirtti. ayrıca, liderlerin Bitcoinleri yasaklamaya karar vermeleri halinde , bölgede bulunan Ticari Platformların ( Bitcoin Exchange ) Kapatılabileceğinide belirtti.

Hindistan Parlamentosu Son Noktayı Koyacak

Parlamento oturumunda, olumlu bir bakış açısı hakimdi, ancak bazıları bunu pek onaylamadı. Bununla birlikte, Bitcoinin yararlı özellikleri, komisyon üyeleri ve milletvekillerinin Reserve Bank of Bank (RBI) Yasasını değiştirmeyi düşünmelerine yetecek miktarda görünüyordu. Ayrıca, komite, sanal para birimlerine yönelik vergilendirme yöntemlerinin olasılığını tartıştı.Bakanlıklar arası komite, Mayıs ayı sonlarında araştırma gelişimini açıklamaya ve yakın gelecekte sanal para birimi mevzuatını sunmayı planlıyor.
Sizce Hindistan, Bitcoin’i Japonyada olduğu gibi yasalaştıracak mı? Düşüncelerinizi Yorum Kısmında Belirtebilirsiniz.

Teknochain - 29 Apr 2017, 09:31
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.