search delete menu

Hindistan Hükümeti Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Hindistan hükümeti kendi ülkelerine ait Bitcoin benzeri bir kripto para birimi çıkarma konusunu değerlendiriyor.
Gelişmeye yakın kaynaklar bu teklifin hükümet yetkilileri tarafından değerlendirilmekte olduğunu ve Blockchain teknolojisinin finansal servisler için yararlı olabileceği kanısına varıldığını söylüyor.
Kaynaklara göre yeni kripto para birimi hükümet tarafından “Lakshmi” olarak adlandırılabilir. Karar alınır alınmaz yeni kripto para birimi Lakshmi, Hindistan Merkez Bankası’nın idaresi altına girecek. Bu durumun para birimi yasasındaki bazı maddelerin değişmesine sebep olacağı düşünülüyor. Yani sürecin bir hayli zaman alacağını söylemek yanlış olmaz.
Nishith Desai Associates ortaklarından Vaibhav Parikh, hükümetin kendi kripto para birimi çıkarmasının şaşırtmayacağını belirtiyor. Bunu da bankaların Blockchain teknolojisini sistemlerine entegre etmeye çalıştığını ve bunun için de bir miktar kripto para birimine ihtiyaçlarını olduğuna bağlıyor. Parikh, Bitcoin’den ziyade devlet destekli bir kripto paranın daha güvenli olabileceğini düşünüyor.
Çin, Rusya, Estonya gibi ülkelerden de kendi kripto para birimlerini çıkarmaya hazırlandıklarına dair haberler gelmişti. Estonya bu konuda Avrupa Merkez Bankası’yla pürüzler yaşasa da Hindistan ve diğer ülkelerin önünde bu tarz bir engel görünmüyor.
Kaynak: BusinessStandart
Teknochain - 25 Sep 2017, 15:41
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.