Hindistan’da Gündem Zebpay

Hindistan’da popüler bir kripto para borsası olan Zebpay, ilk kez kriptodan kriptoya para ticaretini başlattı. Zebpay’ın yaptığı işlemler, Hint bankaların kripto para borsalarına hizmet vermesini yasaklayan Hindistan Merkez Bankası tarafından da yakından takip ediliyor.

Kripto’dan Kripto’ya Ticaret Resmen Başladı

Hindistan menşeili kripto para borsası olan Zebpay, ilk kripto’dan kripto’ya ticaretini bu hafta itibariyle resmen başlattı. Henüz 2.5 yıllık bir geçmişi olan Zebpay, Hindistan’ın en büyük kripto para borsası konumunda.

Mart ayında şirketin mobil uygulamasının, üç milyondan fazla kez indirildiği açıklandı. Böylece Hindistan’da hem iOS hem de Android’de en çok indirilen kripto para borsası unvanını Zebpay almış oldu.

Hindistan Merkez Bankası Takip Ediyor

Zebpay’ın kripto’dan kriptoya para ticareti başlatması, bankalar ve finans kurumlarının kontrolü altındaki kripto para değişimine hizmet sağlamalarını yasaklayan Hindistan Merkez Bankası tarafından da yakından takip ediliyor.

Kripto para kullananların sayısı Hindistan’da her geçen gün artıyor. Zebpay’e göre, 10 milyon Hintli’nin finansal para piyasalara yatırım yaptığı tahmin edilirken, 5 milyon Hintlinin ise Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para ticareti yaptığı söyleniyor.

Takipte Kal !
Paylaş