search delete menu

Hive 100 Milyon Dolar Değerindeki Madencilik Operasyonunu İsveç’e Taşıyor

Bu hafta Kanadalı şirket Hive Blockchain, 100 Milyon dolar değerindeki madencilik operasyonunu İsveç’e taşıyacağını açıkladı. Hive CEO’su yeni oluşturacakları merkezin İzlanda’daki madencilik merkezine göre on kat daha büyüyeceğini ifade ediyor.

Hive Blockchain Madencilik Operasyonlarına İsveç’te Başlıyor

Hive Blockchain, Harry Pokrandt ve Olivier Roussy Newton tarafından 2013 yılında kuruldu. Şirket, madencilik faaliyetlerine ve blok zinciri endüstrisini Genesis Madencilik ve Fiore Grubu ortaklığında geliştiriyor. İsveç’teki bölgesel yayınlara göre şirket geçtiğimiz Mayıs ayında Boden’deki madencilik faaliyetleri ile yaklaşık 115 milyon dolar kazandı. Bu süre zarfında Hive, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda da listeye girdi ve şirkete olan ilgi katlanarak arttı.

Ucuz İsveç Elektriği, Soğuk Hava ve İstenen Siyasi ortamın uygunluğu operasyonların işleyişini ciddi anlamda kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Ceo Harry Pokrandt, Hive’ın Boden’I seçme nedenleri arasında ucuz İsveç elektriği ve soğuk hava olduğu söyledi. Aynı zamanda İsveç’in siyasi ortamının da Bitcoin madenciliği için daha ılıman olduğunu belirtti.  

“Rusya veya Çin gibi bir ülke seçseydik yatırımcılarımız ilgisini kaybedebilirdi”.

İzlanda’da birkaç yerimiz var. Ama İsveç’teki bina İzlanda’nın on katı kadar büyük olacak.

Büyük Madencilik Tesislerine İlgi Oldukça Fazla

Pokrandt, cihazları zamanında çalışır hale getirmenin Bitcoin madenciliğinden kar etmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu söylüyor. “Bitcoin madenleri oldukça karlı ve biz bu iş için doğru zamanı seçtik” açıklamasını da ekliyor. 

Mayıs ayında borsada yer aldığımızda bunu tahmin etmiyorduk. Ama o zamandan beri kripto para ve blockchain teknolojisine olan ilgi arttı. Hatta büyük madencilik tesislerine olan ilgi iyice arttı.

Hive şirketinin CEO’su yeni grafik kartlarının mevcut madenciliği arttıracağını umut ediyor. Bu artışın da özellikle Ethereum, Dash ve Monero gibi kripto paraların madenciliğini arttırmasını bekliyor.  Boden’in tamamen ASIC cihazlara dayanan Bitcoin madenciliği yeni veri alanlarının tamamlanmasından sonra açılacak 

Kripto para piyasaları hakkında güncel haberler için Hindistan Bankaları Kripto Para Ticareti Yapan Hesapları Bloke Ediyor yazımızı inceleyebilirsiniz.

Teknochain - 12 Jan 2018, 16:27
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.