search delete menu

Hong Kong Menkul Kıymetler Komisyonu Black Cell ICO'sunu Kapatma Kararı Aldı

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), Black Cell Teknolojinin ICO sürecini durdurdu. Komisyon, bu durdurma kararını kayıtsız Toplu Yatırım Planı (CIS) sunmaya dayandırdı.
Mevcut durumda Black Cell, Hong Konglu yatırımcılara token olarak yaptıkları yatırımı geri ödemek zorunda. Şirket, tarım ürünlerini listelemek için bir Pazar olan “Krops” isimli mobil uygulamayı desteklemekteydi.
Black Cell, ICO sürecini internet sitesinde duyurdu. Duyuru sırasında yatırımcılara, yatırımlarının mobil uygulama geliştirmesinde kullanılacağını söyledi. Aynı zamanda token sahibi olanlara Black Cell hisselerinden pay verileceği de söylenmişti. SFC, hisse verme uygulamasını CIS oolarak değerlendiriyor ve menkul kıymet olarak ele alıyor. Bu nedenle, hisse senetlerinin yatırımcılara satılmadan önce düzenleme organına kayıt edilmesi gerekiyor.

Diğer Menkul Kıymetler Düzenleme Kurumlarında Durum

Filipin Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu geçtiğimiz ocak ayında Black Cell ve Krops ile ilişkili dört şirket hakkında faaliyetten men kararı çıkardı. Bu kararın nedeni de Krops tokenleri olarak lisanssız menkul kıymetlerin sunulmasıydı.
ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), ICOların menkul kıymetler yasalarına uymasını istedi. SEC Başkanı Jay Clayton, gördüğü tüm ICO’ların menkul kıymetler olarak kabul edilmesi gerektiğini ve Amerikalı yatırımcılara satılmadan önce SEC kaydının yapılması gerektiğini söyledi.
“Kripto Para Emlak Yatırım Aracı” olan Praetorian grubu, tokenleri menkul kıymetler olarak kaydetme başvurusundan sonra ABD’deki ilk SEC kaydı olan ICO sürecini başlatabilir.

Teknochain - 20 Mar 2018, 16:12
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.