search delete menu

ICO Takip / Analiz Platformları

Kripto para dünyasındaki rekabet her geçen gün yeni altcoinlerin dahil olması ile büyüyor. Durum böyle olunca ICO (Ön satış) kavramı sıkça karşımıza çıkar oldu. Bu konumuzda ICO’ları nerelerden ve nasıl takip edebiliriz bunun üzerinde duracağız.

ICO Nedir ?

ICO (Initial Coin Offering), yeni projelerin ön satış aşamasında genellikle Ethereum ile gerçekleştirdiği fon toplama aşamasıdır. Bir yönden, yatırımcıların şirket hisselerini satın aldığı IPO (Initial Public Offering Halka Arz) ile benzerlik göstermektedir. Şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en büyük ICO ise 18 milyon USD değerinde toplanan fon ile Ethereum ICO’sudur.

ICO’lar Nasıl Takip Edilir ?

ICO kavramının gelişmesi ile bunlara dair anlık veriler, haberler, değerlendirmeler paylaşan bir çok site ortaya çıktı. Şimdi bu platformların incelemesini gerçekleştirelim ayrıca websitemizdeki ICO List kısmından aktif ve gelecek ICO’ları takip edebilirsiniz.

  • ICO Watch List (icowatchlist.com)

Aktif, tamamlanmış ve gelecek ICO’ları detaylı bir şekilde takip edebileceğiniz bir platform.

ICO’nun gelişim yüzdesine dair veriler. başlangıç bitiş tarihleri, altyapısı yani hangi platform üzerinden oluşturulduğu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz ICO’nun sosyal medya hesapları ve kısa bir hakkında açıklaması karşınıza çıkacaktır. 

ICO Watch List’in önem arz eden kısmı ise istatistik bölümüdür. Bu kısımdan ICO’ların en çok hangi endüstri alanında yapıldığı, hangi ülkelerin ICO’larda daha aktif olduğu, en çok kullanılan ICO platformları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

  • ICO Stats (icostats.com)

Arayüz açısından kesinlikle çok başarılı bir platform, bir bakıp çıkmalık tarzda diyebiliriz. Sağlamış olduğu veriler ise aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere 24 saat, haftalık, aylık ICO getirisi, ICO’nun gerçekleşme tarihi, ön satış fiyatı ve şu anki değeri gibi bilgiler hızlıca karşımıza çıkıyor.

Roi Since ICO kısmında ise başlangıç tarihinden bu yana ICO’nun getirisini % olarak görebilirsiniz. Takip ve analiz konusunda ciddi anlamda işinize yarayacak bir platform.

ICO Drops (icodrops.com)

Bir diğer takip platformumuz ICO Drops’u diğerlerinden ayıran özelliği ICO’lara ek olarak bounty (Sosyal medyada paylaşım, tanıtım yazısı yayınlama gibi görevleri yerine getirerek ücretsiz token kazanmak) programlarınıda listelemesidir. ICO Stats kısmıda arayüz açısından kolaylık sunuyor.

Ayrıca ICO’ların detay bölümünde risk ve getiri oranı gibi değerlendirmeleri bulabilir yatırımlarınızı buna göre şekillendirebilirsiniz.

Teknochain - 16 Dec 2017, 20:25
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.